Eyeliner göz makyajının olmazsa olmazlarından biridir. Öyle ki eyeliner sürmeden dışarıya çıkamayan, sadece eyeliner ile göz makyajını tamamlayan kadınlar vardır. Bakışları etkileyici yapmanın en kolay yolu eyeliner sürmektir. Düzgün eyeliner çekebiliyorsanız makyaj dünyasına girişinizi 1-0 önde yapmışsınız demektir.

eyeliner cesitleri ve ozellikleri 03

Bugün ise sizler için eyeliner çeşitlerini derledik. Hangi eyelinerı hangi markadan almalı, acemilik döneminde hangi eyeliner kullanılmalı tarzındaki tüm soruların cevabı bu yazıda.

Keçe Uçlu Eyeliner

eyeliner cesitleri ve ozellikleri 07

Eğer eyeliner sürme işinde henüz yeniyseniz işe keçe uçlu eyeliner ile başlayabilirsiniz. Keçe uçlu eyelinerlar aynı kalem gibi olur ve diğerlerine nazaran çok kolay sürebilirsiniz.

Dezavantajlarına bakmak gerekirse bu tür keçe uçlu eyelinerlar çok kolay kuruyabiliyor Bu yüzden saklama koşullarına dikkat etmenizde fayda var.

Diğer dezavantajı ise eyelinerı farla yapılmış göz makyajını tamamlamak için kullandığınızda farın keçe uca yapışması ve zamanla bozulması. Ama eğer ki benim göz makyajım eyelinerdan ibarettir diyenlerdenseniz bu dezavantajı eleyebilirsiniz.

Keçe uçlu eyeliner önerim ise birçok kişisel bakım marketinde bulabileceğiniz Alix Avien markasına ait. Hem geç kuruyor, hem tutuşu çok kolay hem de simsiyah.

eyeliner cesitleri ve ozellikleri 08

Jel Eyeliner

eyeliner cesitleri ve ozellikleri 02
Jel eyelinerlar minicik bir kavanoz içerisinde bulunur ve fırçayla sürmeniz gerekir. Ancak fırçayla sürme işi sizi korkutmasın, sandığınızdan daha kolay.

Farla yaptığınız göz makyajınızı tamamlamak için gönül rahatlığıyla jel eyelinerınızı kullanabilirsiniz. Çünkü kendisi bu aşamada hiçbir sorun çıkarmaz. Hemen sabitlenir ve oldukça kalıcıdır.

Tek kötü yanı çabuk kuruması. Sonuçta kullanırken açıp kapatıyorsunuz ve daha bitmeden kuruyabiliyor.

Size jel eyeliner için tavsiye vermem gerekirse diğerlerine nazaran uygun fiyatıyla dikkat çeken Maybelline markasının eyelinerını önerebilirim. Birçok yerde bulabileceğiniz bu ürün aynı zamanda siyah haricinde kahverengi ve lacivert olmak üzere 2 renk seçeneğine daha sahip.

eyeliner cesitleri ve ozellikleri 06

Likit Eyeliner

eyeliner cesitleri ve ozellikleri 05

Bu da en az jel eyeliner kadar kalıcı. Çok ince bir eyeliner görüntüsü istediğiniz zaman kullanabileceğiniz likit eyelinerlar hata kabul etmiyor, çünkü dediğim gibi likit.

Özellikle eyeliner işine yeni girişenlerin almaması gerektiğini düşündüğüm likit eyelinerlar aynı maskara gibi bir mekanizmaya sahip. Yani kapağı açıp fırçasını alıp uyguluyorsunuz. Fırçası genelde sert bir uca sahip oluyor ve kıvamı neredeyse su gibi olduğu için çabuk kurumuyor.

Likit eyeliner kullandığınızda onun gözünüzün üzerinde kuruması için biraz süre vermelisiniz. Çünkü çoğu kolay kurumaz.

Likit eyeliner için ilk tavsiyem Watsonlarda satılan NYC markasına ait. Daha kolay ulaşılabilir bir marka olan Golden Rose da siyah eyelinerın hakkını veren bir marka.

eyeliner cesitleri ve ozellikleri 04

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here