Filmler hayatı anlamamıza yardımcı olur. İz bırakırlar ve onlarla birlikte yola devam ederiz. Her film yeni bir kişilik, yeni bir derstir bize. Film seyrederken çok seçici davranır, arkadaşlarımıza mesajlar yazarız. Ama bazen güzel filmleri atlar ve onlar dost tavsiyesi olmadığı için izlemekte zorlanırız.

Pişman olmamak için izlemeniz gereken 10 Film

10. Kuzuların Sessizliği

Film Önerileri (2)

Kuzuların Sessizliği kült bir film olmanın ötesinde içerisinde bulundurduğu alt öyküler ile izleyici içine çeken harika bir gerilim filmi. Psikolojik derinliği işleyen en iyi psikolojik filmler listesinde yerini alan filmi izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

9. Billy Elliot

Film Önerileri (10)

Bir çocuğun kendi isteklerini gerçekleştirme tutkusu ve karşısında korkuları, toplum baskısı. Filmi izledikten sonra çocukluk hayallerinizi gözden geçirebilirsiniz.

8. Wadjda

Film Önerileri (8)

Suudi Arabistan’da yapılan tek uzun metrajlı film olan Wadjda’nın yönetmeni de bir kadın. Zor şartlar altında Wadjda’yi çeken bu kadın yönetmenin filmi çekmesi de bir izleme nedeni. Wadjda’nın yaşamını konu alan bu film kadın olmanın en zor olduğu Arabistan’da ki bir kız çocuğunun tutkusunu, azmini ve annesiyle olan ilişkisini bizlere izlettiren harika bir yapıt.

7. Prestij

Film Önerileri (1)

Devamında bir çok filmi de etkileyen filmi seyrederken sürprizlere hazırlıklı olun. Çünkü filmin yaratıcıları arasında Christopher Nolan yer alıyor.

6. Sil Bastan

Film Önerileri (3)

Eğer siz aşk filmlerini seviyorsanız en iyilerinden bir tanesi Sil Baştan.

5.Operasyon: Argo

Film Önerileri (6)

Biyografi filmler her zaman favorim olmuştur ama diken üstüne, kalbinizin atış sesi eşliğinde izleyeceğiniz başarılı bir film.

4. Prisoners

Film Önerileri (9)

Filmi seyrederken, detaylara dikkat edin. Film sizi her zaman bir sonraki hamleye hazırlıyor.

3. Kiz Kardesimin Hikayesi

Film Önerileri (5)

Dram filmleri bazen abartıp işi mahvedebiliyor. Ama iyi bir dram izlemek istiyorsanız Kız Kardeşimin Hikayesi oldukça başarılır bir film.

2. Babam ve Oğlum

Film Önerileri (4)
Çağan Irmak’ın sesini duyurmasına yardımcı olan baş yapıtı. Bir baba ve oğlunun ilişkisi. Ve en derinlerde ki gerçek babalarımız…

1.Yip Man

Film Önerileri (7)

Onur, adalet ve karakterin simgesi Yip Man’in yaşamından uyarlanan filmi seyrederken Wilson Yip’in yönettiği yapımlarını seyretmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

ilgili yazı: İzlenmesi Gereken Filmler Listesi  

2 YORUMLAR

  1. Bu filmlerden iki tanesini izledim ve gerçekten harika film öneleri olmuş. Sırayla hepsini izleyeceğim. Ayrıca prisonersı herkes izlemeli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here