Kim ne derse desin kozmetik alırken bizi cezbeden şeylerden biri de görsellik. Yani ambalaj ne kadar şıkır şıkırsa, ne kadar renkliyse o kadar cezbediyor bizi. Aslında ne önemi var, değil mi? İçindeki şey önemli bizim için ama olmaaaaz. O ambalaj güzelse alınacak.

Bunun farkına varan Flormar, yakın zamanda (çok geç kalmadım inşallah) yeni bir makyaj serisi çıkardı: Passionate Dots.

Puantiyeli ambalajları olan bu seri daha çıktığı günden itibaren kozmetiğe meraklı tüm kadınların ilgisini üzerinde topladı. Benim de tabi. Gerçekten çok cezbedici, çok şeker göründüklerini itiraf etmek zorundayım. Ama daha bir ürününü denemiş değilim. Karşıdan platonik aşk benimki.

far(1)

 

İlk olarak gözümün en çok takıldığı fardan bahsedelim. İki çeşidi var bu farların ve sadece 27,50 lira. Flormar’ın başka bir far paletini kullanıyorum. Muhtemelen aynı kalitededirler aşağı yukarı. Güzel, kullanışlı, uygun fiyatlı bir far arıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. Ben eğer bu seriden bir ürün alacaksam, ilk bunu alacağım muhtemelen. Renklere bak ya <3

 

eyeliner

 

Göz ürünüyle başladık göz ürünüyle devam edelim. Bu da jel eyeliner. Daha dipliner aşamasında olan ben, daha önce hiç jel eyeliner kullanmadım. Dolayısıyla ürün hakkında diyebileceğim bir şey yok. Ama benim gibi yeni başlayanlar/başlayacaklar için uygun olduğunu düşünüyorum çünkü fırçasıyla beraber satılıyor ve fırçasının kısa olması da gayet iyi bana göre. Tabi fırçasının kalitesini bilemiyorum. Dedim size ben platonik aşk yaşıyorum!

shimmerimg

 

Terracotta pudra da bulunuyor seride. Ama bildiğin allık gibi duruyor bu. Allık da değil bu hatta, bronzer gibi.  Bir ponponla satılıyormuş. Ponpon ya da süngerle pudra uygulamanın sağlıksız, heterojen bir görüntüye neden olduğunu düşünüyorum ama bunun ponponu nasıldır bilemiyorum.

İşte bunu almam. Buna karşı boşum.

powder(3)

 

Her kozmetik firması “Gelin suratınızı matlaştıralım.” mı diyor, yoksa bana mı öyle geliyor. “Gelin bir ışıl ışıl parlatalım sizi, bi cilalayalım.” diyen yok. Bunu neden söylediğimi de bilmiyorum, yağlı bir cildim var zira. Ben de matlaştıran ürünler peşindeyim. Bu ürün 20,25 tl. Bana biraz pahalı geldi açıkçası. Bu tür ürünler çok fazla var çünkü. Seçeneklerimiz çok fazla. Dolayısıyla daha ucuz ürünler de var. Ama ambalaj çok şeker. Platonik aşk değil de sadece hoşlantı diyelim.

 

ruj

Elbette ki bir kozmetik serisinin olmazsa olmazı ruj! Şaşırdık mı, şaşırmadık. İşte bu da platonik aşk <3 15 tl ve 6 farklı rengi bulunuyor ve PD26 alacaklarımıın arasında.

oje

Kum efektli oje çıkarmış bir de bu seride. Alır mıyım, sanmıyorum. Kum efektli ojeleri gereksiz yere pahalı buluyorum çünkü. Sırf o pütürlü doku için 5,50 tl veremem vallahi.  Bunun da 6 farklı rengi var.

Velhasıl güzel bir seri çıkarmış Flormar, ben beğendim.

Siz nasıl buldunuz? Denediniz mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here