Karşı cinse atılan anlamlı bir bakış, hissedilen tensel bir temas, bir anda gelen gece mesajları, kalpteki yerli yersiz ritim bozuklukları… Bütün bunların toplamı flörte delalettir. Kadın ve erkeğin birbirine aşık olup olmadığını belirleyen yegane dil flörttür. O halde gelin işe en temelden başlayarak flörtöz ne demek diyerek devam edelim.

Flörtöz Nedir?

Flört, kadın ve erkek arasındaki duygusal arkadaşlıktır. Yani sevgililiğe yakın, kankalığa uzak yaşanan bir ilişki dönemidir. Bu dönemde yaşadığınız uyum sizi sevgililiğe taşıyabileceği gibi tam aksine yaşanılan uyumsuzluk da sizin o kişiyle olamayacağınızın göstergesidir. Flörtöz ise tam da bu dönemi yaşayan başrollerdeki kadın ve erkektir.

Sosyal Medyanın Flörtözler Üzerindeki Etkisi

Günümüzde sosyal medyanın hızlanan dalgası flörtözleri de vurdu ve işleri biraz tersine çevirdi. İnstagram-Facebook-Twitter ve tanışma siteleri ile kadın ve erkekler iletişim kurup hayatlarını ortak payda da birleştirebiliyorlar. Bu durum, öyle bir hal aldı ki artık kadın ve erkek birbirlerini tanımıyor olsalar bile bunun bir önemi kalmıyor, hayatlarında ileriye dönük bir iletişim sağlayabiliyorlar.

Aşk ilişkisinin kadın ve erkek ile başladığından ve flört döneminin bireylerin birbirlerini tanıma süreci olduğundan bahsetmiştik. Peki sosyal medya flörtözleri de vurdu derken ne demek istiyoruz. Mantık çerçevesinde bakıldığında birbirlerini tanımak isteyen karşı cinslerin bu dönemi yaşaması doğal karşılanırken flörtözlerin amacından sapması ise olayı farklı noktalara taşıdı.

Flört etmek, şu kısımda sapmaya uğradı. Kadın ve erkeğin birbirini tanıma süresinin tek güne düştüğü ve tanıma şeklinin ise sadece cinsellik olarak varlığını göstermesi çiftler arasında tsunami etkisi yaratmasıyla baş gösterdi. Yaşanan bu durum ilişkinin adını flörtleşmekten uzaklaştırıp çapkınlığa dönüştürdü.

Sosyal medya, bir insanın başka bir insanı tanıma imkanını o kadar kolay sağlıyor ki. Bir başka insana ulaşma konusunda herhangi bir engel olmadığı için insanlar için seçenek çok oluyor ve bu seçeneklerin fazlalığı insan ilişkilerini derinden etkiyor. Fakat bu tanışma şekilleri tamamen derinliği olmayan, duygusuz, yüzeysel ve geçici oluyor. Bu şekilde devam eden ilişkilerin sonu da maalesef hüsranla sonuçlanıyor. Bireyleri kalıcı ilişki oluşturmaktan men ediyor.

Sosyal medya insan hayatını bu kadar derinden etkileyebiliyorken bireylerin yaşamın akışını bozmaması için sosyal medyayı daha sağlıklı ve bilinçli kullanmaları gerekiyor.

Burçların Flörtözler Üzerindeki Etkisi

Astroloji, insan hayatını direkt ilgilendiren bir bilimdir. Var olan 12 burcun insanlar üzerinde davranışları değiştiren bir yönü vardır. Son dönem yapılan araştırmalara göre yılın en flörtöz burçları belirlendi. Sizi daha fazla meraklandırmadan en flörtöz burçları detaylandıralım.

En Flörtöz Burçlar

Yay

Yay burçları flört konusunda rakiplerini geçiyor. Yapılan araştırmalara göre en girişken burç yay burcu olarak belirlendi. Yay burçları özellikle de yay erkekleri dış görünüşlerinin farkındadırlar ve bunu çok iyi kullanmayı bilirler. Entellektüellikleri sayesinde bir kadını çok rahat tavlayabilirler. Cana yakın davranışları ile hemen kendini sevdiren yay erkekleri yüksek enerjileri ile bütün puanları toplarlar. Kadınları etkileme sanatında esprili yönlerini silah olarak kullanırlar.

Akrep

Gelelim masum gibi görünen aslında tam tersi iç yakan akrep burçlarına. Akrep burcu erkeği bakışları ile karşısındaki insanı hipnotize etmesiyle ünlüdür. Özellikle akrep erkekleri çok arzulu insanlardır. Bakışları ise çok derindendir. Her zaman heyecanlarının peşindedirler. Karşı tarafın zaaf noktalarını çok iyi analiz edebilirler. Bu nedenler etkileme konusunda usta bir burçtur. Ustalıkları sayesinde diğer burçlardan farklıdırlar. Asla kısıtlanmayı sevmezler.

Kova

Kova burçları, Yay burçları kadar olmasa da onlara rakip olacak kadar flörtöz bir burçtur. Bütün burçlar arasındaki en özgürlükçü olanıdır. Karşı taraf ile sadık bir ilişki kurması neredeyse imkansızdır. Bağlılıktan oldukça uzaktırlar. Bundan dolayı bir gözleri sürekli dışarıdadır. Kova burcu dahilerin burcu olarak bilinir. Bu özellikleri ile özgür ruhları birleşince çok flörtöz bir kişiliğe bürünürler. Bir ortama girildiğinde bakmadığı yönde ne olduğunu kimin olduğunu dahil bilirler. O nedenle çok tehlikelidirler. Bakışları son derece keskin ve çekicidir. Bu özelliklerini de gizlemekten ya da bastırmaktan asla hoşlanmazlar.

1 Yorum

  1. benim bir sevgilim vardı düşman başına. Allah’ın belası üç kez beni aldattı. burcuda yay Allahından bulunr neyse. birgün ben flörtözüm dedi. flörtöz ne demek ben bilmiyorum tabi. Al firitözünü defol dedim. bu da böyle bir anım

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here