Birkaç yıldır renkli nemlendiriciler aldı başını gidiyor. Adeta fondötenlerin tahtını sallayan renkli nemlendiriciler adı üstünde renkli nemlendirici. Yani neredeyse fondöten kadar kapatıcı ama aynı zamanda cildi nemlendiriyor.

fondoten yerine renkli nemlendirici tercih etmek icin 4 sebep 07

Eğer siz de fondötensiz yapamayanlardansanız ya da ten ürünü almak istiyor ama ne alacağınıza karar veremiyorsanız söyleyeceklerimize kulak verin. Zira bu yazı sizi renkli nemlendirici kullanmaya ikna etmek için yazıldı!

fondoten yerine renkli nemlendirici tercih etmek icin 4 sebep 06

4.Formülü daha hafiftir.

Fondöten sürdüğünüz zaman yüzünüzde bir ağırlık hissi oluşur. Aynı zamanda fondöten ne kadar kaliteli olursa olsun teni kaplar, dolayısıyla da çok doğal durmaz. Ama renkli nemlendiricide durum böyle değil. Yapısı özellikle bir fondötene göre o kadar hafif ki, neredeyse doğal halinizmiş gibi duruyor.

fondoten yerine renkli nemlendirici tercih etmek icin 4 sebep 05

3.Cildiniz nefes alır.

Yapısı fondöten kadar ağır olmadığından dolayı gözenekleri tıkamaz. Bu da cildin gün boyunca nefes almasını sağlar. Özellikle cildiniz yağlıysa, fondötenden ziyade renkli nemlendirici kullanmanızı tavsiye ederim. Fondöten gün boyunca cildinizi tıkar ve yağlanmalar meydana gelebilir ama renkli nemlendiricide böyle bir risk yoktur.

fondoten yerine renkli nemlendirici tercih etmek icin 4 sebep 04

2.Hassas ciltler için uygundur.

Çoğu renkli nemlendirici hassas ciltler için bir sorun teşkil etmez. Sonuçta nemlendirici, içerdiği nem sayesinde cildi besler. Pullanma, yağlanma gibi problemler fondötene göre çok daha az yaşanır.

fondoten yerine renkli nemlendirici tercih etmek icin 4 sebep 03

1.Daha kolay uygulanır.

Fondötenden daha hafif bir yapısı olduğu için ciltte dağılması, cilde yedirilmesi çok kolay olan renkli nemlendiriciler, kolay uygulanması sebebiyle de tercih edilecek malzemelerden.

fondoten yerine renkli nemlendirici tercih etmek icin 4 sebep 02

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here