Mezuniyetler, düğünler, nişan merasimleri falan filan derken kabul edelim ki fotoğraf mevsimi geldi çattı. Birçoğumuzun genel sıkıntısı fotoğraflarda aynada göründüğümüz kadar güzel çıkmamaktır, öyle değil mi? İşte bunun sırrını yani fotoğraflarda daha iyi çıkmak için uygulayabileceğiniz makyaj sırlarını vermeye geldik. Artık siz de fotoğraflarda en az aynada göründüğünüz kadar güzel çıkabilir ve fotoğraflarınıza nefret ederek değil, gururla bakabilirsiniz.

6.Genelde özel bir davet olduğu zaman elimiz simli malzemelere gider. Oysa ki bol fotoğraf çekileceğimiz bir günde simli, bol ışıltılı malzemeler kullanmak büyük bir hata olacaktır. Çünkü flaş patlar ve simli malzemelerin sim kapasitesi en az 3 katına çıkar. Fotoğraflarda bir sim yığını olarak gözükebilirsiniz. Bu nedenle daha mat malzemeler kullanmanız faydalı olacaktır.

fotograflarda guzelliginize guzellik katmak icin 6 makyaj hilesi 06

5.Birçoğumuzun makyaj yaparkenki yanlışlarından biridir, yapay ışık altında makyaj yapmak. Makyajınızı en doğru şekilde yapabilmek için en doğrusu doğal gün ışığından faydalanmaktır. Yapay ışık genelde sizi yanıltır.

fotograflarda guzelliginize guzellik katmak icin 6 makyaj hilesi 05

4.Kahverengi eyeliner ve maskara günlük yaşamda bakışları daha yumuşak gösterdiği için tercih edilir. Ancak fotoğraflarda daha yumuşak bir görüntüdense daha kontrast yaratan bir görüntüye ihtiyaç duyulur. Bu nedenle maskaranızı ve eğer kullanacaksanız eyelinerınızı siyah seçmekte yarar var.

fotograflarda guzelliginize guzellik katmak icin 6 makyaj hilesi 04

3.Günlük hayatta allık kullanmıyor olabilirsiniz ancak fotoğraf çekimlerinde allık kullanmamak büyük bir hata olabilir. Çünkü fotoğraf çekimi sizi olduğunuzdan daha solgun gösterebilir. Bu nedenle solgun gözükmemek için allık uygulamakta yarar var. Tabii allığı da kararında uygulamalısınız. Yoksa Heidi gibi kıpkırmızı yanaklar fotoğrafı gördükçe pişmanlığınız olabilir.

fotograflarda guzelliginize guzellik katmak icin 6 makyaj hilesi 02

2.Kaşlarınızdaki boşluklar fotoğraf çekiminde daha dikkat çekici bir hale gelir. Bu nedenle kaşlarınızı doldurun.

eyebrow make-up

1.Sürdüğünüz fondötenin daha pürüzsüz ve kusursuz görünmesini istiyorsanız yapmanız gereken şey fondöten öncesinde bir baz kullanmaktır. Baz kullanımı sayesinde hem gözenekleriniz dolar, hem de fondöteniniz çok daha iyi görünür.

fotograflarda guzelliginize guzellik katmak icin 6 makyaj hilesi 07

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here