Eskiden fotoğraf makinelerinden kaçmak belki bir yere kadar mümkündü. Ama artık herkesin elinde gördüğümüz o telefonların her biri birer fotoğraf makinesi, her biri sizi çekmek için bekliyor. Mesela buluşmalarda herkesin elinde telefon varken o buluşmada fotoğraf albümü oluşturmamak mümkün mü? Artık değil!

fotograflariniza kusmemek icin 4 yol 02

Peki siz fotoğraflarınıza güveniyor musunuz? Yoksa fotoğraflarınız, o kötü göründüğünüzü yüzünüze çarpan o dijital hatıralar şu hayattaki en büyük dertlerinizden biri mi? Yoksa siz hala dillere pelesenk olmuş ‘fotojenik insanlar’ grubunun bir parçası değil misiniz? O halde sizin için harika önerilerimiz var.

fotograflariniza kusmemek icin 4 yol 06

4.Yüzünüzü iyi tanıyın.

Eğer fotoğraflarınızla ilgili bir sorun yaşıyorsanız ayna karşınızda yüzünüzü çeşitli açılardan incelemeye çoktan başladığınızı düşünüyorum. Bu incelemelerin size iyi fotoğraflar olarak döneceğine emin olabilirsiniz. Bu incelemeler sayesinde yüzünüzün hangi tarafının, hangi açıda daha iyi göründüğünü belirleyebilecek böylece objektifleri gördüğünüz an hiçbir kararsızlık yaşamayacaksınız.

fotograflariniza kusmemek icin 4 yol 01

3.Rahatlayın.

Karşınızda bir öcü yok sonuçta. Ne kadar kötü fotoğraflarınız olursa olsun güzel olduğunuzu siz de çok iyi biliyorsunuz. Ne kadar rahat poz verirseniz o kadar güzel çıkacağınıza emin olabilirsiniz.

fotograflariniza kusmemek icin 4 yol 03

2.Doğrudan bakmayın.

Bize öğretilen ve bizim de içgüdüsel olarak yaptığımız şeylerden biri de lense doğrudan bakmak. Oysa ki birçok ünlünün yaptığı gibi lensin az yukarısına ya da aşağısına odaklanmak daha güzel çıkmamızı sağlayacaktır.

fotograflariniza kusmemek icin 4 yol 05

1.Çenenizi kaldırın.

Çenenizi biraz kaldırıp, gözlerinizi hafifçe kıstığınızda yüz hatlarınız daha belirgin, fotoğraflarınız daha güzel görünecek. Yüzünüzdeki orantısızlıkları ya da kusurları kamufle eden bu yöntemden memnun kalan çok, denemesi de bedava.

fotograflariniza kusmemek icin 4 yol 04

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here