Portrait of beautiful bride. Wedding dress. Wedding decoration

Ah ne vardı sanki gelin olmak sadece bembeyaz gelinliği üzerimize geçirip sevdiceğimizle dans etmek demek olsaydı… Ne olurdu sanki bizi sadece takılar ilgilendirseydi. En beğendiğimiz gelinlik biz onu bir kere bile denemeden hemen üstümüze göre yapılıp giydirilseydi falan. Teknoloji gelişiyor tamam ama gelinlere neden yardımcı olunmuyor?

Düğün sezonu yaklaşırken gelin olmaya hazırlananlar için altın değerinde öneriler yazdık. Düğününüze tam odaklanmanızı ve yorulmamanızı sağlayacak bu önerilerle siz de düğününüzün eğlence kısmıyla daha çok ilgilenebileceksiniz.

1.Çantanızı önceden hazırlayın.

Hayatınızın mottosu olarak belirlemiş olsanız bile düğün yerine ya da balayına götürülecek şeyleri hazırlamayı son güne bırakmayın.

gelin adaylarinin isini kolaylastiracak 9 oneri 09

2.Yüzükleri parlatın.

Bu özel günde her açıdan göz kamaştırmak istiyorsanız müstakbel eşinizle beraber yüzüklerinizi profesyonel bir yerde temizletmeyi unutmayın.

gelin adaylarinin isini kolaylastiracak 9 oneri 04

3.Eski tip davetiyeye ne hacet?

Öncedenkapı kapı dolaşılır düğün davetiyesi dağıtılırdı. Ancak arıtk bugünler geride kaldı, artık internet çağındayız. Facebook’tan bir etkinlik açıp herkesi oradan davet edin demiyoruz ama online davetiyeler çok hoş ve çok pratik bir fikir. Ayrıca birçoğunun diğer davetiyelerden farkı yok.

gelin adaylarinin isini kolaylastiracak 9 oneri 11

4.1 gün öncesinde son kez gelinliği giyin.

Genelde gelinlik provaları düğünden 1 hafta önce bitirilir. Ama siz bununla yetinmeyin ve 1 gün öncesinde de gelinliğinizi deneyin. Stresten son 1 haftada 3 kilo birden veren ya da alan gelinlerin varlığı hayal değil ve bunu düğünden hemen önce fark etmektense 1 gün öncesinde fark edip müdahale etmek daha mantıklı.

gelin adaylarinin isini kolaylastiracak 9 oneri 10

5.3 ayakkabınız olsun.

Gelin odanıza 3 tane ayakkabı koyun. Bunlardan birisi sağa sola koşuştururken ayaklarınızın rahat etmesi için panduflarınız, diğeri düğünün en gösterişli kısmında giyeceğiniz topuklularınız, sonuncusu ise artık eğlence kısmına geçildiğinde ayaklarınızı yüksek topuklularla yormamak için bir çift şık babet.

gelin adaylarinin isini kolaylastiracak 9 oneri 05

6.İlk defa giymeyin.

Kötü bir sürprizle karşılaşmamak için hem babetlerinizi, hem de topuklularınızı önceden başka bir yerde giyerek yiice esnetin ve ayağınızın rahat edebileceği duruma getirin. Eğer size düğün günü ihtiyacınız olan rahatlığı veremeyecekse acilen yeni ayakkabı alın.

gelin adaylarinin isini kolaylastiracak 9 oneri 03

7.Eyvah, çişim geldi!

Gelinlerin en büyük sorunu o gelinlikle tuvalete girmek zorunda kalmalarıdır. Aman Allahım, artık bu dünya onlar için fazla küçüktür sanki. Dönsen dönemezsin, otursan oturamazsın. O zaman hazıran yüzyılın tavsiyesi geliyor sevgili gelin adayı: Yüzünü duvara dönerek otur. Nasıl yani? Klozete ters otur. Çünkü gelinliklerin arkası daha geniş ve bu şekilde oturduğunuz zaman gelinliğinizi daha rahat bir şekilde kontrol edebileceğinizi göreceksiniz.

gelin adaylarinin isini kolaylastiracak 9 oneri 07

8.En yakın arkadaşınız sizin her şeyiniz.

İsterseniz 1, isterseniz birden fazla yakınarkadaş belirleyin kendinize ve onlara düğün günü için görevler verin. Biri size yemek yemeyi hatırlatsın mesela, diğeri su içmeyi, bir diğer de telefonunuzun sekreteri olsun ve sizi bu günde fasa fisoyla rahatsız etmemesi gerektiğini bilesin ve sadece öenmli kısımları aktarsın mesela. Bunlar için iyi bir ekip oluşturun. Unutmayın, iyi bir düğünün arkasındaki güç gelinin kanka kuvvetleridir.

gelin adaylarinin isini kolaylastiracak 9 oneri 08

9.1 gün bekleyin.

Balayı için 1 gün bekleyin ki gerçek bir bal-ayı olsun. Düğün yorgunluğuyla eve gelip hemen çıkmaya çalışırsanız hazırlık süreci sizin için oldukça stresli geçecektir. Bu nedenle en güzeli 1 gün beklemek.

gelin adaylarinin isini kolaylastiracak 9 oneri 02

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here