Bilirsiniz, yuvayı dişi kuş yapar. Düğünü de aynı şekilde. Masraflar ortak olarak ödense de düğünde genelde kadınların sözü geçer. Çünkü genç kızlığa adım atar atmaz bir düğün hayaliyle yanıp tutuşan kadınlar, bu konuda neredeyse hiçbir hayali bulunmayan erkeklere elbette ki pabuç bırakmazlar. Ancak düğün konusunda hayallerimizin peşinden koşarken bazı şeyler konusunda yanlışlar yapabiliyor ya da her zamankinden daha fazla tavsiyeye ihtiyaç duyabiliyoruz.

Şimdi de düğün hazırlığında olan gelin adayları için hayat kurtaracak nitelikte olan 7 tavsiyeden bahsedelim. Bu tavsiyeler sayesinde sizden önceki gelinlerin düştüğü hatalara düşmeyecek ve çok daha rahat bir düğüne hazırlık ve düğün süreci geçirebileceksiniz.

7.Davetiye Meselesi

Davetli listenizi oluşturdunuz ve davetiye siparişini vermek üzeresiniz. Ama fazladan davetiye bastırmanızı tavsiye ederim. Son anda gözden kaçırdığınız davetlileri fark edebilirsiniz ya da müstakbel eşiniz, anneniz size bu konuda çeşitli sürprizler yapabilir. Aynı zamanda kendiniz için hatıra olarak saklayacağınız davetiyeleri de unutmayın.

gelinlere hayatlarini kurtaracak nitelikte 7 tavsiye 05

6.Gelin Çiçeği Meselesi

Biliyorsunuz, artık yabancı filmlerden bizim kültürümüze nakış nakış işlenen bir gelenek var: Çiçek fırlatma. Gelin arkasını dönüyor ve çiçeği fırlatıyor, ilk tutan kişinin grubun içerisinde ilk evleneceğine inanılıyor. Siz de bu geleneği düğününüzde yaşatmak istiyorsanız tavsiyem gelin çiçeğinizi bir hatıra olarak saklamak için kaybolma riskini göze almamanız. Kendinize ayrı bir çiçek yaptırın, fırlatmak içinse ayrı bir çiçek.

gelinlere hayatlarini kurtaracak nitelikte 7 tavsiye 06

5.Oturma Düzeni Meselesi

Eğer yemekli bir düğün ya da kokteyl tarzında bir şeyler planlıyorsanız oturma düzenini de sizin oluşturmanız gerekir. Ve burada oturma düzenine hiçbir davetlinin karışmasına izin vermemelisiniz. Biriyle oturmak istemeyen kişi, ya da ille uzak bir arkadaşının yanında oturmak isteyen kişinin isteklerini dinlerken ve oturma düzeninizi buna uygun olarak şekillendirmeye çalışırken bu yoğun dönemde kafayı yiyebilirsiniz, benden söylemesi.

gelinlere hayatlarini kurtaracak nitelikte 7 tavsiye 03

4.Olmadık Aksilik Meselesi

Düğününüz için her zaman B planınız olsun. Düğününüzü planladığınız yer kapanabilir, tadilata girebilir ya da olmadık aksilikler çıkabilir. Bu durumda sizi zora sokmayacak ve kolayca adapte olabileceğiniz bir B planınız olması işleri kolaylaştıracaktır.

gelinlere hayatlarini kurtaracak nitelikte 7 tavsiye 08

3.Ayakkabı Meselesi

Düğün demek bütün gece ayakta kalmak demektir. Bütün gece ayakta kalmak aynı zamanda davetlileri tek tek dolaşıp tebrikleri kabul etmek demektir. Bu yüzden en az gelinliğiniz kadar ya da düğününüzün organizasyonu kadar önemli olan bir başka şey var, o da ayakkabılarınız. Ayakkabılarınızı topuklu ya da düz tercih edebilirsiniz ancak en önemli kıstas rahat olmasıdır. Bunun için kesenin ağzını biraz açmak gerekebilir ancak yine de kaliteli bir materyalden yapılmış, gece boyunca rahat edebileceğiniz bir tercihiniz olsun.

gelinlere hayatlarini kurtaracak nitelikte 7 tavsiye 04

2.Pinterest Meselesi

Düğününüzü planlamak için Pinterest’teki fikirlerden yardım almanız harika. Ancak hevesli bir gelin adayı olarak gördüğünüz her güzel fikre kapılmanız an meselesi. Bu nedenle düğün yaklaşırken seçenekleri biraz elemeye ve beğendiğiniz fikirlerden size ve bütçenize uygun özgün bir düğün oluşturmaya çalışmanızı tavsiye ederim. Kabullenmeniz gerekiyor ki orada gördüğünüz her fikri kendi düğününüze uygulayamazsınız.

gelinlere hayatlarini kurtaracak nitelikte 7 tavsiye 02

1.Para Meselesi

Her çiftin düğün için ayırdığı bir bütçe olur. Bu bütçe fazla ya da az olabilir, bu tamamen sizin seçimlerinizle ilgilidir. Ancak kesinlikle ekstradan kenara para koymanızı öneririm. Çünkü olmadık masraflar çıkabilir ve sınırlı bütçeniz nedeniyle zor durumda kalabilirsiniz. Düğün öncesinde en kötü durumlardan biri de para sıkıntısı yaşamaktır ve bu zor durumun içerisinde kalmamak için her ihtimale karşı kenara bir miktar para koyun ve gerekli gördüğünüzde bu paradan yardım alın.

Soughton HallWedding Photography By Ashton Photography www.ashtonphotography.co.uk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here