Neredeyse her kız masal gibi bir düğünde, prenses gibi görüneceği bir gelinlik içinde sevdiceğiyle kavuşmayı ister. Ama düğün zamanı yaklaştıkça ve telaş arttıkça masalsı düşünceler yerini strese bırakır. Özellikle de gelinlik seçimi birçok kız için eziyet olur.

gelinlik secerken dikkat edilmesi gerekenler 06

Gelinlik seçiminde, yani hayatınızdaki en önemli kıyafetinin seçiminde zorlanmamanız için bazı küçük önerilerimiz var. Ama eminiz ki çok güzel bir gelin olacaksınız!

gelinlik secerken dikkat edilmesi gerekenler 08

*Bence ayakkabılarınızı gelinlikten önce almalısınız. Böylelikle ayakkabı ve gelinlik uyumunu yakalamanız çok daha kolay olur. Gelinliğe uygun ayakkabı bulmak biraz zorlasa da, ayakkabıya uygun gelinlik bulmak daha kolay geliyor bana.

gelinlik secerken dikkat edilmesi gerekenler 02

Gelin Ayakkabısı Modelleri için tıklayınız.

*Gelinlik alışverişini sona bırakmayın. Düğüne daha 5-6 ay varken gelinliğinizi almaya çalışın. Tabii her türlü kilo alma-verme ihtimalinize karşı da küçük rötuşlar için iyi bir terziyle anlaşın.

gelinlik secerken dikkat edilmesi gerekenler 04

*Provada, düğünde içinize giyeceğiniz iç çamaşırlarınızla olmalısınız. Böylece düğünde nasıl görüneceğinizle ilgili esas fikriniz oluşur.

gelinlik secerken dikkat edilmesi gerekenler 01

*Prova deyip geçmemek lazım. Kendinizi içinde güzel hissetmediğiniz bir gelinliği almak istemezsiniz sanıyorum. Bu nedenle provalara güzel bir makyaj ve bakımlı saçlarla gidin.

gelinlik secerken dikkat edilmesi gerekenler 03

*Gelinlik seçmeye gitmek adeta bir cehennem azabına dönüşebilir bir sürü tanıdık toplarsanız. Bunun yerine zevkine güvendiğiniz, sizi yakından tanıyan birkaç arkadaşınızı alın yanınıza. Kafanız fazla karışmaz, her kafadan ayrı bir ses çıkmaz.

gelinlik secerken dikkat edilmesi gerekenler 09

*Ne kadar güzel görünürse görünsün, bence içinde rahat olmadığınız bir gelinliği almamalısınız. Sadece bir gece giyecek olsanız bile rahatlık önemlidir.

gelinlik secerken dikkat edilmesi gerekenler 07

Siz nasıl gelinliklerden hoşlanıyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın. Sevgiler <3

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here