Çok uzun süre boyunca ne işe yarayacağını karşıdan bakıp bakıp çözemediğim bir şeydi makyaj düzeltme çubuğu. Merakıma yenildim ve bir gün Rossmann’dan Lilibe markalı makyaj düzeltme çubuklarından aldım. Ve kendime çok kızdım, nasıl bu kadar zaman almamışım diye.

Makyaj düzeltmede de işime yarıyor elbet ama aıl işime yaradığı şey oje sürerken çektiğim çileydi. Tırnak etlerine, tırnak kenarlarına bulaşan oje  bakımlı ellerin en büyük düşmanı. Ama onları ojeyi bozmadan temizleyebilmek de büyük başarı. Adeta cambazlık. İşte bu cambazlığı ortadan kaldırabilmek için makyaj düzeltme çubuğu adeta biçilmiş kaftan.

Makyaj düzeltme çubuklarının sivri pamuklu bir ucu var, diğer ucu ise yassı, sıkıştırılmış pamuktan oluşuyor. Ve hafif pütürlü. Ben en çok sivri ucu kullanıyorum. Ojeleri temizlemeye çalışırken sivri ucu asetonla ıslatmak beni büyük dertten kurtardı diyebilirim. İşimi baya kolaylaştırdı.

En çok bu alanda kullanıyorum evet ama tek kullandığım alan bu değil elbette. Adı üzerinde makyaj düzeltme çubuğu. Far sürerken göz altlarına dökülen far tozları, uzayan eyeliner kuyrukları, göz kapaklarına bulaşan rimeller… Bunlar küçük görünen ama aslında çıkarması baya zor ve bizim sinirimizi çok bozan şeyler.

Ama makyaj düzeltme çubuğunun geniş kısmını hafifçe suyla ya da makyaj temizleyiciyle ıslatıp temizlemek işinizi çok kolaylaştırıyor. Test edildi onaylandı! 🙂

Makyaj temizlerken bizi en çok uğraştıran kısım nedir peki? Elbette ki kirpik dipleri. Ama makyaj temizleme çubuğuyla bu iş de çok kolaylaşıyor.

Bir de kaşıma badem yağı, tırnaklarıma bakım yapı sürerken yassı ucunu kullandım ben. Çok işime yaradı.

Elinizin altında kesinlikle bulunması gerektiğini düşündüğüm bir ürün. Tavsiye ediyorum, üstelik çok pahalı da değil.

Sevgiler, bol güzellik içeren günler <3

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here