Merhaba, Sizlere Op. Dr. Güncel Öztürk’ün göğüs büyütme estetiği operasyonlarını anlatacağım. İlk muayenede, göğüslerinizle ilgili şikayetlerinizi ve ameliyattan beklentilerinizi öğreniriz. 3D tasarım aşaması için, farklı açılardan yüksek çözünürlüklü sizin fotoğraflarınız çekilir. İleri teknolojili 3D tasarım cihazları ile hazırlanan simülasyon görüntüleriniz üzerinde göğüslerinizin yeni şekli gösterilir. Böylece göğüslerinizin tasarım sürecine cerrahınızla birlikte siz de katılırsınız. Size en uygun meme şekline ve boyutuna cerrah ile birlikte karar verebilirsiniz.

Yuvarlak ve damla tipi olmak üzere farklı şekil ve boyutlarda meme implantı türü bulunur. Günümüzde yaygın olarak silikon meme implantları tercih edilir. Sizin için en ideal meme implantı şekline ve ebatına ameliyattan önce 3D simülasyon görüntüleriniz üzerinden karar verilir.

Göğüslerin küçük olması ve göğüslerdeki şekil bozuklukları göğüs estetiği operasyonlarının başlıca sebepleridir.

Göğüslerinizin yeni şeklinin ve boyutunun belirlenebilmesi için göğüslerin simetrisi, göğüs uçlarının konumu ve göğüslerdeki sarkma ayrıntılı olarak incelenir. Ayrıca göğüs kafesinizin genişliği, beliniz, boyunuz ve kilonuz da ölçülür. Meme implantını yerleştirmek için 3 farklı yöntem kullanılır. Bunlar göğüs altı, göğüs ucu çevresi veya koltuk altıdır.

Birinci yöntemde:

Meme dokunuz yeterli ise implantlar göğüslerinizin altından açılan 4’er santimlik kesiler içinden meme dokunuzun arkasına yerleştirilebilir. Ancak meme dokunuz yeterli değil ise implantlar kapanmayacağı için silikonlar belli olur ve doğal görünüm oluşmaz. Bu durumda silikon göğüs kası altına konulur ve doğal olmayan görünüm önlenir.

İkinci yöntemde:

Meme ucu çevresinden açılan kesi içinden direkt göğüs kasının ya da meme dokusunun altına yerleştirilebilir.

Üçüncü yöntemde:

Koltukaltından yatay kesiler açılarak yapılan operasyonlarda bazen kas altına da kesi yapılması gerekebilir. Bu operasyonlarda implantlar çoğunlukla kas altına yerleştirilir. Göğüs büyütme operasyonlarında göğüslerdeki sarkmalar da düzeltilebilir. Ancak ileri düzeyde sarkıklık varsa meme dikleştirme operasyonu yapılması gerekir. Operasyondan sonraki 1 hafta boyunca göğüslerde hassasiyet ve ağrı hissedilmesi normaldir. Genellikle 1 ay içerisinde normal hayatınıza dönmüş olursunuz.

Detaylı bilgi için www.guncelozturk.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here