Göğüslerin sarkması pek çok kadının azılı kabuslarından biridir. Hatta öyle ki bu konuda geleneksel bir kalem testi uygulamamız dahi vardır. Yani kadınların dik ve diri göğüslere sahip olması muhtemelen yaratılışımızdan beri oldukça önemli bir nokta.

Ancak birçoğumuz bu konuda çok bilinçsiziz. Ne yapıyoruz da sarkıyor bu göğüsler? Bakımını nasıl yapmalı? İşte bunlar ve daha fazlasının cevaplarını bu yazıda bulacaksınız.

8.Genetik

Üzgünüm, ama karşı çıkamayacağımız şeyler vardır bu dünyada ve genlerimiz kesinlikle bu karşı çıkamayacağımız şeylerin başında gelir. Göğüs sarkmasının önemli nedenlerinden biridir genetik.

goguslerin sarkmasinin 8 sebebi 01

7.Yaş

Yer çekimi denen şey eninde sonunda gösteriyor kendini işte. Göğüslerimiz de yıllar boyunca direniyorlar yer çekimine ancak gün geliyor, onlar da yoruluyor ve salıveriyorlar kendilerini. Bunu önlemek için doğru sütyen kullanımı çok önemli.

goguslerin sarkmasinin 8 sebebi 04

6.Yanlış Sütyen Kullanımı

İstatistiklere göre dünya üzerindeki kadınların yaklaşık %80’i doğru sütyen kullanmıyor. Bu da sarkmaları beraberinde getiriyor. Aynı zamanda doğru sütyen kullanmamak gün içerisinde sizi çok da rahat ettiren bir şey değildir. Bu nedenle doğru sütyen ölçünüzü bir an önce bulmanızı öneririm.

goguslerin sarkmasinin 8 sebebi 07

5.Büyüklük

Büyük göğüs güzeldir çoğu zaman. Ancak bazen fazla büyük olan göğüslerin buna bağlı olarak sarktığını görürüz. Bu, ağırlık nedeniyle yer çekiminin kendini daha kısa sürede göstermesidir. Bu da doğru sütyen kullanımıyla olabildiğince önlenebilir.

goguslerin sarkmasinin 8 sebebi 03

4.Sigara Kullanımı

Cildi yaşlandıran sigara burada da çıkıyor karşımıza. Cildiniz daha yaşlı olunca göğüsleriniz de sizi daha yaşlı algılıyor ve sarkma süreci hızlanıyor.

goguslerin sarkmasinin 8 sebebi 09

3.Dik Durmamak

Duruş göğüslerin dikliğiyle alakasız gibi görünse de aslında oldukça alakalıdır. Otururken, yürürken düz ve dik bir duruş sergilemek göğüslerinizi sarkıtmamak için vereceğiniz savaşta size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

goguslerin sarkmasinin 8 sebebi 08

2.Güneşe Maruz Bırakmak

Göğüslerimiz güneşlenirken pek açıkta kalmaz çoğunlukla ancak dekolte bölgemize gelen güneş ışınları göğüslerimizi de etkiler. Güneş ne yazık ki önceki gibi yararlı, zararsız değil. En önemlisi cildimizi acımadan yaşlandırıyor. Göğüs bölgeniz yaşlanınca daha kolay sarkıyor.

goguslerin sarkmasinin 8 sebebi 02

1.Sık Kilo Değişimi

Yo-yo diyetler, ani kilo alıp vermeler de göğüsteki sarkmaların en büyük nedenlerinden.

goguslerin sarkmasinin 8 sebebi 06

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here