Yıllardır saçları boyatan kadınların bazıları yılların tecrübesine rağmen, hatta bu işlemleri yaptırmış olmasına rağmen balyaj nedir, balyaj, gölge ve röfle arasındaki farkı bilmez. Hepsini birbirinin yerine kullanırız. Kafamızda hepsi için ortak bir görünüm vardır. Temelde aynı işlemler yapılıyor olmasına karşın aslında farkları çok belirgin.

Gölge, Röfle, Balyaj Nedir? Farkları Nelerdir?

Röfle Nedir ve Röfle Nasıl Uygulanır?

Röfle, saçlara kendi renginden 1-6 ton arasında başka bir renkle yapılan renklendirmedir. Röflede saç küçük tutamlar halinde boyanır, bu küçük tutamlar saçların arasından alınır. Esmerler bu yöntemi saç rengini yumuşatmak için kullanırlar. Ama röflenin açık tenli, buğday tonlu kadınlara çok daha fazla yakıştığı da bir gerçek elbette.

Röfle, gölgeyi ve balyajı kapsayan bir kavramdır. Yani aslında balyaj ve gölge röflenin sınıflandırmalarından biridir yalnızca. Ama yine de birbirinden farklı kavramlar olduğunu belirtmek lazım. Başta da dediğim gibi sadece uygulanan temel işlemler aynı.

Gölge Nedir ve Gölge Nasıl Uygulanır?

Gölgede saçın bir-iki ton açığı ya da koyusu kullanılır. Açık ton kullanıldığında saçlar daha ışıltılı ve gür görünürken, koyu renk kullanıldığında ise saçlara derinlik kazandırılmış olur. Ton farkının çok fazlalaştırılmaması gerekir. Aksi durumda saç doğallığını kaybeder.

Balyaj Nedir ve Balyaj Nasıl Uygulanır?

Balyaj ise saçların doğal rengi korunarak yapılan bir işlemdir. Buradaki temel şey saçların uçlarına ve boylarına farklı renklerde uygulanan yoğunluktur. Burada saçın tonlarından biri olması gerekmiyor. Saçtan çok daha farklı bir renk de kullanılabilir. Gölgenin biraz daha geliştirilmiş hali diyebiliriz. Gölge ya da röflede çizgi çizgi saç tutamlarıyla karşılaşma ihtimali olmasına karşın balyajda öyle bir durum söz konusu değildir.

4 YORUMLAR

  1. Meraba arkadaslar bende sizler gibi bir cok kuafor gezdim ve hepsi ayni soz ben yaparim ben yaparim.ve birgun bir kafede otururken ayni kafede baska bir bayanin saclari dikkatimi cekti.ve hemen yanina gidip konustum nerde ve kim yapti,adresi aldim gittim.ilk gittigimde pinpirikligimden olsa gerek biraz problem yasadim ve ne istedigimi anlattiktan sonra sonuc gercekten mukemmeldi.anladimki problem bende degil.bana hep ben yaparim diyen bilmis kuaforlermis.sizin gibi orovlem yasayan arkadaslara gönul rahatligiyla tavsiye edebilirim.bahcesehir dame kuafor. 212 607 20 00

  2. Saçlarımıza renklendirme yapmak hepimizin en büyük tutkusu diyebilirim, fakat bazan sonu hüsranla bitebilir, saçlarınız benim gibi yanar veya yıpranırsa hiç durmayın baştan sona doğal keratin bakım yapan keratinbakim.com sitesinden kendinize uygun Liquid Keratin Set alın derim, resmen ölü saçlarım yeniden dirildi valla..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here