Birçoğumuz gerek yorgunluktan gerek uykusuzluktan göz altı morluklarına ve şişkinliklerine maruz kalırız. Bizi yorgun gösteren bu şişlikler ve morluklar için makyaj malzemelerinden yardım alabilirsiniz ancak doğal yöntemlerden de faydalanabilirsiniz.

Daha duru, daha dinlenmiş gözüken göz altları için vazgeçilmeziniz olacak 6 yöntem şimdi sizlerle.

6.Çay poşetlerinden yardım alın.

Çay kompresi zaten yorgun gözler için gerek dinlendirici gerek antiseptik olması sebebiyle çokça bilinen ve tercih edilen yöntemlerden biri. Çay poşetlerini demleyin ve ılıkken gözlerinizin üzerinde minimum 2 dk tutun. İçerisinde kafein sayesinde göz altlarınız kısa sürede daha dinlenmiş gözükecek.

5.Aloe vera jeli bir de bu amaçla kullanın.

Genelde güneşlenme sonrasında oluşan kızarmalar ve rahatlama için kullanılan aloe vera jel göz altlarında da mucizeler yaratıyor. Aloe vera jeli buz küplerine koyun, ardından dondurun. Göz altınızda birkaç dk gezdirin.

4.Geceden buzluğa iki kaşık koyun.

Bazen göz altlarının daha iyi görünebilmesi için tek ihtiyaç olan soğuktur. Bunu sağlamanın en kolay yollarından biri de geceden buzluğa iki kaşık koymak, sabah da bu kaşıkları göz altında dolandırmaktır.

3.Tatlı badem yağı her derde deva!

Tatlı badem yağını göz altlarınıza sürün 5 dk beklettikten sonra bi pamuk yardımıyla hafifçe silin. Bu aynı zamanda göz altının tazelenmesine de yardımcı olur.

2.Biraz mutfaktan yardım alalım.

Bir miktar zerdeçal ve ananas suyunu karıştırın, macun kıvamına getirin. Ardından göz altlarınızda kuruyana kadar bekleyin, sonrasında soğuk suyla yıkayın.

1.Patates Dilimi+Domates Salçası+Limon Suyu

Domates salçası ve limon suyunu karıştırın ardından göz altlarınıza göre ayarladığınız patates dilimlerini bu karışıma batırın, sonrasında göz altlarınızda birkaç dk tutun. Göz altlarınızda sadece patates dilimlerinden de faydalanabilirsiniz ancak böylesi çok daha etkili.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here