Makyajımızı silerken bizi en zorlayan şey, her daim kat kat sürdüğümüz rimellerimiz, özene bezene çektiğimiz eyelinerlarımız olmuştur. Belki de makyajımızın en özendiğimiz kısmıdır göz makyajı. Buğulu, derin gözlerle bakmak her kadının isteği. Ama o kadar özene bezene yaptık diye silmeden yatmak da olmuyor tabi ki.

Makyaj temizlemek için kullandığımız mendiller, jeller ya da solüsyonlar bu açıdan hep sınıfta kalır. Makyajınızı temizledim diye düşünürsünüz ama aynaya baktığınızda göz makyajınız hala kısmen durmaktadır. Silsen, gözünü oyacaksın, silmesen gönül razı değil.

 Peki bunun için ne yapmalı?

Sırf göz makyajı için üretilen çift fazlı göz makyajı temizleyicileri var. Bunlardan yararlanabilirsiniz. Bunlar yağ içerikli olduğu için nice rimel, nice eyeliner sürmüşsünüz, bana bile demiyor. En fazla iki hamle, fırt diye gidiyor makyaj. Tabi burada kullandığınız markanın kalitelisi de önemli ama çift fazlı göz makyajı temizleyicilerinin genel özelliği budur.

Boşu boşuna çift fazlı demiyoruz. Kendisini kenara koyduğunuzda aynen bu şekilde mavi bir kısım üstte, şeffaf olan kısımsa altta duruyor. Homojen bir sıvıya ulaşabilmeniz için çalkalayıp kullanmanız gerekiyor. Çalkaladığınız zaman mavi bir sıvı elde ediyorsunuz ve bunu pamuk yardımıyla gözlerinize uyguluyorsunuz.

Çift fazlı göz makyajının avantajları nelerdir?

Biraz önce de söylediğim gibi, çoğu temizleyicinin zorlandığı rimel, eyeliner çıkarma mevzusunda çift fazlılar büyük bir fark atıyor ve çok kolay bir şekilde bütün makyajınızı söküp alıyor. Waterproof ürünler bile bana mısın demiyor çoğunlukla. Fazla ovalamanıza gerek kalmıyor, ki bu da kirpiklerinizi koruyor.

Peki ya dezavantajları?

Kullandıktan sonra gözünüzde yağlı bir his kalıyor. Bunu jelle ya da solüsyonla temizlemek zorunda kalıyorsunuz çoğunlukla.

Gözde yanma, bulanıklık yapabiliyor. Özellikle burada kalite çok önemli.

Ben hangisini kullanıyorum?

Ben Rival de Loop‘un çift fazlı göz makyajı temizleyicisini kullanıyorum. Bir seyahat boy, bir de büyük boy olarak satılıyor ve oldukça ucuz bir fiyatı var. Rossmann‘dan alabilirsiniz.

Göz makyajımı çok çok çok iyi temizliyor ama malesef göz çevremi az biraz yakıyor.

Şimdi sizlere göz makyajı için küçük ama oldukça etkili doğal bir önerim var 🙂 Badem yağı! Badem yağını aynı çift fazlılar gibi kullanabilirsiniz. Üstelik badem yağının kirpik güzelliğine olan katkısını hepimiz biliyoruz. Hem makyaj temizleme, hem kirpik güzelleştirme. Bir taşla iki kuş yani. Ama badem yağının kıl köklerini beslediğini unutmayın, bu nedenle göz çevrenizden başka yere değdirmemenizi, makyaj temizleme işleminden sonra solüsyon ya da jelle üstünden geçilmesini tavsiye ederim.

Sizler göz makyajınızı nasıl temizlemeyi tercih ediyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın 🙂 Sevgiler <3

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here