Her göz renginin kendine özgü makyaj stili ve renkleri vardır. Zıt renkler göz makyajında dikkati çeken en önemli detaydır. İşte size göz rengine göre yapılacak makyajın püf noktaları…

ÇİFT RENGE SAHİP GÖZLER

Göz Rengine Göre Makyaj Önerileri 02

Çift renge sahip gözler örneğin daire çerçevesinin mavi olduğu gözler gibi, siyah makyajı en iyi kaldıran göz rengidir. Çünkü açık ve koyu olarak birbirini açan renkler her zaman daha şık durur.

MAVİ GÖZLER

Göz Rengine Göre Makyaj Önerileri 03

Mavi ve iri gözlere sahipseniz yapılacak ilk işlem oldukça iri görünen göz yapısından kurtulmak için göz rengine yakın tonlarda iç kısma kalem çekmek olacak. Gözün iç yapısına çekilen kalem göz yapısını küçültür ve bakışları netleştirir.Ardından eyeliner ve rimel ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

KAHVERENGİ GÖZLERE BUĞULU BAKIŞLAR

Göz Rengine Göre Makyaj Önerileri 05

Kahverengi gözler için parıltılı makyajı her zaman önermişimdir. Gümüş, bakır sarısı ve füme renklerinin alabora edilip göz kapağına uygulandığı bu üçlü makyaj stili ile kahverengi gözlerinize seksi bakışlar kazandırmanız mümkün.

 

Göz Rengine Göre Makyaj Önerileri 08

Benzer renklerden bunalanlar için de koyu mavinin kahverengi gözlerde yoğun kullanılabileceği bu makyaj stilini önerebilirim.

İRİ VE YEŞİL GÖZLER

Göz Rengine Göre Makyaj Önerileri 09

Yeşilden maviye çalan gözler için birçok renk tercihi mümkün olsa da benim önerim mavi göz kalemi ve siyah eyeliner üzerine. Gözlerinizde her zaman siyah bir detay kullanın far, eyeliner ve kalem de siyah tercih etmiyorsanız siyah rimeli yoğun olarak kullanarak bakışlarınıza belirginlik katabilirsiniz.

SU YEŞİLİ GÖZLER

Göz Rengine Göre Makyaj Önerileri 10

Açık yeşil renge sahip gözlerde tatlı bir bakış elde etmek isteyenlere yoğun kullanılmamak üzere uçuk pembe rengi de tavsiye edebilirim. Hem sizi yaşınızdan daha genç gösterecek hem de masumane bakışlara sahip olmanızda yardımcı olacak bir tarz yaratacaktır.

Göz Rengine Göre Makyaj Önerileri 19

Özel gecelerde parıltılı makyaj seven yeşil gözlü kadınlar için de model üzerinde uygulanan makyajı önerebilirim. Parıltılı krem far ve siyah far ile hem doğal hem de şık bir makyaj elde edilmiş.

KOYU MAVİ GÖZLER

Göz Rengine Göre Makyaj Önerileri 11

Koyu mavi gözlerde de uygulanabilecek olan pembe tonları yukarıda da bahsettiğim gibi muhakkak siyah bir detay kullanılarak belirginleştirilmeli. Bu model üzerinde örneğin siyah rimel ve siyah eyeliner kullanılmış. Böylece pembenin durağanlığına hareket kazandırılmış.

ENFES BİR MAKYAJ STİLİ

Göz Rengine Göre Makyaj Önerileri 12

Buğulu bakışlara sahip olmak istediğinizde tercih edeceğiniz en önemli renkler hafif parıltılı bakır sarısı ve kahverengi olmalı. Bu renkler sizi arzu ettiğiniz bakışlara kavuşturacak en önemli nota renklerdir.

AÇIK MAVİ GÖZLERE NEON YEŞİL

Göz Rengine Göre Makyaj Önerileri 13

Mavi gözlerin bir diğer önerisi ise neon yeşil. Zor bir renk olan neon yeşil her mavi göz de kullanılamaz maalesef. Eğer modeldeki gibi açık mavi gözlere sahipseniz sizde oldukça şık duracaktır. Fakat Farklı bir mavi tonunda aynı etkiyi vermeyebilir.

SEKSİ VE ÇEKİCİ BAKIŞLAR

Göz Rengine Göre Makyaj Önerileri 14

Yeşil gözlerin çekiciliğini arttırmak için öncelikle göz kapağına pembeye çalan krem far ardından eyeliner ile kuyruklu bir çekim yapıp kurumasını bekliyoruz. Yoğun bir şekilde uygulayacağınız rimelin ardından gözünüzün iriliğine göre, içe veya dışa kalem çekip alt kirpik dibine de açık mor renklerinde far veya kalem çekip hafifçe dağıtıyoruz. Ve model üzerinde uygulanan makyaja artık sahipsiniz.

IŞILTILI KAHVERENGİ

Göz Rengine Göre Makyaj Önerileri 16

Işıltılı kahve tonlarına sahip göz renginize benzer tonlarda kahverengi far ile harika bir uyum yakalayabilirsiniz.

KÜÇÜK YAPILI KAHVERENGİ GÖZLER

Göz Rengine Göre Makyaj Önerileri 20

Özellikle modeldeki gibi küçük göz yapısına sahipseniz kesinlikle göz kalemini gözün iç yapısına çekmemenizi öneririm. Aksi halde modelde durduğu gibi gözleriniz daha da küçük görünecek bu da gözlerinizde makyajın yapay durmasına neden olacak. Bu yüzden kalemi gözün dışına çekerek göz yapınızı daha büyük ve iri gösterebilirsiniz.

SİYAH GÖZLER

Göz Rengine Göre Makyaj Önerileri 21

Siyah gözlere yapılan siyah makyaj kişiyi ağır gösterdiği gibi makyajı da fazla yoğun gösteriyor. Bu yüzden siyah gözlere sahip kadınlar için örnek modelin tersine daha açık tonlarda ve parıltılı krem far öneriyorum.

YEŞİL TONLU ÇİFT RENKLİ GÖZLER

Göz Rengine Göre Makyaj Önerileri 23

Özellikle ilk bakıldığında yeşil görünen fakat iç yapısında sarı detayların da bulunduğu bu özellikli göz rengi günlük kullanabileceğiniz doğal makyaj tarzını en çok kaldırabilen renktir. Bu renge sahip  gözleri olan kadınların gözlerinin  daha da ön plana çıkmasını sağlıyor. Hafif bir parlatıcı ise yüzünüze ışıltı katmaya yeter bir tamamlayıcı olacak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here