Göz tipleri birbirinden farklı. Dolayısıyla gözlerin ihtiyaç duyduğu makyaj çeşitleri de birbirinden farklı oluyor. Siz de aşağıda sınıflandırdığımız göz çeşitlerinden hangisine sahip olduğunuzu tespit edip, gözlerinizi en güzel gösterecek makyajınızı yapabilirsiniz.

goz tipine gore makyaj onerileri 03

Çıkık Gözler

Dışa doğru çıkık gözleriniz varsa kaşlara doğru açılan, bol renk geçişli bir makyaj yapmalısınız. Yani dumanlı göz makyajları tam size göre. Koyu renk far gözlerinizi daha basık göstereceğinden gözleriniz çok daha mükemmel görünecektir.

goz tipine gore makyaj onerileri 01

Çukur Gözler

Özellikle gözlük kullanan kişilerin gözleri bir süre sonra daha küçük daha çukurlaşmış gözükür. Bu nedenle yapmanız gereken gözlerini öne çıkarmaktır. Göz makyajınızda açık renk bir far tercih ederek farı göz çukuruna kadar dağıtın. Aynı zamanda kullandığınız eyeliner ya da kalemi ince bir şekilde çekmeye özen gösterin. Maskarayı yoğun bir şekilde uygulayın.

goz tipine gore makyaj onerileri 02

Küçük Gözler

Eğer küçük gözlere sahipseniz göz kapağınıza açık renkli bir far uygulayın ve mat bir farla gölge yapın. Göz pınarlarınıza aydınlatıcı uygulamayı unutmayın. Bir de göz içinize açık renkte kalem sürün. Maskara adımını da kesinlikle atlamamalısınız.

goz tipine gore makyaj onerileri 06

Yakın Gözler

Gözlerinizin arasında az bir mesafe varsa gözünüzün kuyruk kısmına dikkat çekmelisiniz. Bu nedenle kuyruklu eyeliner çekme tekniğine bir an önce alışmanızı tavsiye ederim. Eyelinerı göz pınarından başlayarak sürmemek yararınıza olacaktır. Çünkü bu gözlerinizi daha bitişik gösterir. Maskarayı da yalnızca gözün dış kısmındaki kirpiklere de uyguladınız mı, tamamdır!

goz tipine gore makyaj onerileri 05

Uzak Gözler

Gözlerinizin arasındaki mesafe fazlaysa göz içlerinizi ön plana çıkarmanız gerekir. Burun köküne koyu renk fondöten ya da pudra uygulayıp kaşlarınıza doğru dağıtarak görünümü dengeleyebilirsiniz. Maskarayı abartma konusunda da sonuna kadar serbestsiniz.

goz tipine gore makyaj onerileri 04

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here