Miyop, astigmat, hipermetrop, göz tembelliği… Günümüzde pek çok insan bu göz rahatsızlıklarının en azından birinden az da olsa muzdarip ve gözlük kullanmak zorunda kalıyor. Göz ameliyatına cesaret edemeyenler ise gözlükleriyle hayat boyu sürecek bir ilişki yaşamaya başlıyorlar. Gözlükler sadık bir sevgili olsa da ne yazık ki bazı durumlarda sahiplerini üzebiliyorlar. Pek çok gözlük kullanan kişinin yaşadığı sorunlar için dahiyane çözümler şimdi sizlerle.

5. Telefon Numarası

Artık pek çok insan muhtemelen bu hileyi kullanıyordur. Eğer bir miyopsanız ve ortalarda gözlüğünüzü göremiyorsanız en mantıklı şey telefon ekranını kendinize yakın tutup odada telefonunuzun kamerasını bir dolaştırmak. Bu şekilde gözlüğünüz ortaya çıkacaktır.

4. Gözlükleri Yıkamak

Gözlüklerinizi yıkamak için en ideal çözüm kesinlikle bulaşık deterjanı kullanmaktır. Gözlükler için kullanılan malzemelerin temizliğine en uygun temizlik malzemesi bulaşık deterjanıdır.

3. Bir Türlü Kafaya Oturmayan Gözlükler

Gözlüğünüz kafanıza dar ya da geniş geliyor olabilir. İki durum da oldukça sıkıntılıdır. Eğer genişse sürekli burnunuzun üzerinden itmek durumunda kalırsınız, darsa da baş ağrısı yapar. Bu sorunu çözmek için gözlüğünüzün plastik uçlarını bir süre sıcak suda bekletin, yumuşadıktan sonra takın. Bu şekilde gözlüğünüz kafanıza göre ayarlanmış olacak.

2. Gözlükleri Taç Olarak Kullanmak

Özellikle kızların çok yaptığı bir eylem bu, ancak gözlüklere çok zararlı; çünkü gözlükler bu şekilde genişliyor ve vidaları zorlanıyor.

1. Gözlüklerin Buğulanması

‘Sadede gel.’ dediğinizi duyar gibiydim, işte geldim! Gözlük kullanan pek çok insanın yaşadığı bir ızdıraptır bu. Evet, ızdırap diyorum çünkü soğuk havadan sıcak havaya geçmiş yapmak gözlüklerin geçici bir süre de olsa buğulanmasına neden olur. Buğulanmanın önüne geçmek için gözlük camlarınıza kalıp sabun sürtün. Ardından peçeteyle fazlalığı alın, mikrofiber bir gözlük beziyle netliği kazandırın ve sonrasında buğulanmayan gözlüklere kavuşun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here