Özellikle son zamanlarda hemen hemen hangi kitapçıya girseniz “Çok Satanlar” raflarının üst sıralarında duran koyu renk kapaklı bir kitap göreceksiniz. Bu kitap, ilk bakışta hemen dikkatinizi çekmesinin yanında, ilk bakışta aklınıza gelen şeylerin çok ötesinde bir dünya sunuyor sizlere. Genellikle çok okunan ve özellikle kadınların üzerinden ciddi bir tirajı olan bu roman uzun çalışmalar sonucu beyaz perdeye’de uyarlandı. Bu beklenen filmin yönetmenliğini Sam Taylor-Johnson üstlenirken, başrolleri Jamie Dornan ve Dakota Johnson paylaşıyor.

Kahramanlar arasındaki ‘aşk’ da çok beklenmedik sayılmaz aslında. Sadece pahalı olmakla kalmayıp, düşünülmüş ve pahalı hediyeleri karşısında yeni keşiflerinin izindeki ‘kadın’a sunan, onu özel jetiyle ve hatta özel zevkleriyle ‘havalara uçuran’, iktidar sahibi ve gizemli açıklamalarıyla soru işaretleri yaratan Christian Grey, daha önce hiç ilişkisi olmamış Ana’yı derinden etkilemeyi başarır. Buraya kadar her şey beklenenler doğrultusunda gitmektedir. Ta ki muhteşem Grye’in istekleri tabiri caizse zıvanadan çıkana kadar.:)

Filmin konusu bilinen bir aşk hikayesinin çok ötesinde ve aykırı detaylar içeriyor. Bir edebiyat öğrencisi olan güzel Anastasia Steele, daha önce bir ilişki yaşamamış olan masum bir kızdır. Çekici bir iş adamı olan Christian Grey ile bir röportaj gerçekleştirir. Görüşmeye gittiğinde karşısında, tavırları ve çekiciliği ile baş döndüren bir adam bulur. Aşk ve ilişkiye biraz mesafeli duran Anastasia, bu zengin ve yakışıklı adamın cazibesine karşı koyamaz ve kendisini çekimine bırakır. Fakat hayatta her şeye karşı doyum noktasına ulaşmış olan Grey’in ilişki ve seks söz konusu olunca kimseye bahsetmediği gizlilikten de öte sırları vardır.

1.Hayalinizdeki Erkeğin Vücut Bulmuş Hali İle Karşılaşmanız Söz Konusu;

grinin-elli-tonunun-vizyon-tarihi-ertelendi_14112013120409

Muhteşem yakışıklı, cazibeli ve kadınları zenginliği dışında düşünceliliği ve hassasiyeti ile de mutlu etmeyi çok iyi bilen bu adam sadece cinsellikte değil aslında hayatın hemen her alanında duyarlı ve düşüncelidir. Grey, ideallerdeki erkek ve bir kadını nasıl mutlu etmesi gerektiğini oldukça iyi biliyor. Hikayedeki genç Ana’nın üzerinden kadının cinselliğine dair tüm tabuları yıkıyor ve kadının zevkini, hassasiyet dokusunu ilişkilerinin merkezine koyuyor. Ve aslında hakimiyetin kadında olduğunu da vurgulamayı unutmuyor.

2.Her Masum Kızın İçinde Sexy Bir Kadın Yattığını Gözler Önüne Serecek;

Anastasia-Steele-Dakota-Johnson1

Daha önce kimseyle ilişki yaşamamış olan genç Ana, içinde sakladığı masumiyeti, gerçek ve ideal bir erkeğin dokunuşuyla aşka dönüştürüyor ve cinselliğe dayalı tabuların nasıl yıkılacağının yolunu gösteriyor.

3.Sevgi Dolu Bir Aşk Filmi Özlemi Çekiyorsanız Bu Film Yeterli Olacak;

2119-gri

Konunun genelinde cinsellik ve mazoşizm gibi unsurların yer aldığı dikkat çekse de, şehir insanının kaybolmuşluğunun nasıl da duyarlı dokunuşlarla gün yüzüne çıkarılabilineceğinin altı çiziliyor filmde.

4.Sahiplenmenin Aşk Üzerindeki Kalıcı Etkisini Gözler Önüne Serecek;

fiftyshadestrailer

Efendi-sahip ilişkisi sert hatlarla vurgulansa da aşkın nelere kadir olduğu konusundaki ince detaylarla sahiplenmenin aşkla özdeşleştirilmesi anlatılıyor.

5.Hayatın Sürprizlerle Dolu Olduğuna Tanık Olacaksınız;

elli3

Olmaz denilen şeylerin olduğu, bitmez denilen şeylerin üzerinden çok sular aktığını biliyoruz ama bu filmin tabuları yıkma biçimi çok daha farklı bir yoldan ilerliyor. Bu film uyarlamasının esasında hepimizin tabularını yıkacak detaylar yer alıyor.

6.İtaatkar Görünen Kadınların Aslında Mutlak Hakim Olduğunun En Net Kanıtı;

grinin-elli-tonu-na-buyuk-ilgi-6952242_x_5717_o

Ünlü kitabın uyarlanması olan filmde dikkat çeken bir diğer unsur, efendi gibi görünen Grey’in aslında hakimiyeti masum Ana üzerinden sürdürüyor. Aslında hakimiyetin kadında olduğunun en net itiraflarından biri de filmde gerçekleşiyor.

7.Kadın Cinselliğinin Tabularını Yıkan Grey’i Mutlaka Tanımalısınız;

1423666079945

Aykırı gibi görünen ama modern dünyanın ideali olan bu adamla mutlaka tanışmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here