Sizi ve sevdiklerinizi güldürecek, hoş vakit geçirebileceğiniz bir film seçmekte zorlanıyor musunuz? O halde sizler için seçtiklerimize bir göz atın deriz!

Pardon (2005)

IMDB: 8,1

gulmekten catlayacaginiz film onerileri 08

Senaryosunu yazan ve başrolünde oynayan kişi ünlü oyuncu Ferhan Şensoy’dur. Yaşanmış bir olayla Ferhan Şensoy’un takdir edilesi mizah anlayışı birlikte harmanlanarak yorumlanmış ve devletin adalet yapısındaki bozukluklar bu şekilde tiye alınmıştır. Bazı sahneleri tiyatro sahnesi tadında olan bu filmde hiçbir delil gösterilmeden bir yanlış anlaşılma yüzünden hapiste yatan bir adamın hikayesi anlatılmaktadır.

Dumb & Dumber (1994)

IMDB: 7,3

gulmekten catlayacaginiz film onerileri 06

Türkçe’ye ‘Salak ile Avanak’ olarak çevrilen bu filmin başrolünde komedi filmlerinin şahı Jim Carrey yer almaktadır. Ev arkadaşları olan ve sık sık çalıştıkları işlerden kovulan bu arkadaşların Jim Carrey’nin hayat verdiği Lloyd karakterinin bir kadına aşık olmasıyla işler tamamen başka bir yere kaymakta ve ortaya harika bir komedi filmi çıkmaktadır.

Rat Race (2001)

IMDB: 6,4

gulmekten catlayacaginiz film onerileri 09

Türkçe’ye ‘Tabana Kuvvet’ olarak çevrilen bu filmin başrolünde Rowan Atkinson var. Vegas’ta bulunan bir kumarhanenin milyarderlere özel kurguladığı bir oyunu konu alıyor. Tasarlanan bu oyun sıradışı ve eğlenceli kurallara sahip. Katılımcıların başlarına olmadık şeyler gelen bu film bize de bu sayede harika bir komedi filmi izletiyor.

Eyvah Eyvah (2010-2014)

IMDB: 7,2

gulmekten catlayacaginiz film onerileri 07

Eyvah Eyvah 3 filmlik bir komedi serisi olup son olduğu düşünülen 3.film 2014 yılında yayınlanmıştır. Ata Demirer, Özge Borak ve Demet Akbağ’ın başrollerini paylaştığı bu filmde babasını bulmak için yola çıkan, ardından şarkıcı Firüzanla tanışan ve sevdiği kadınla evlenen Hüseyin Badem’in komedi ve masumiyet dolu hikayesi anlatılmaktadır.

American Pie (1999-2014)

IMDB: 7,0

gulmekten catlayacaginiz film onerileri 04

American Pie toplamda 8 filme sahip bir komedi serisidir. Amerikan aile yapısını, arkadaşlıklarını anlatan bu film gençlik komedisidir. Biraz deneyim kazanmak için lise mezuniyetine kadar kızlara yanaşmaya çalışan 4 arkadaşın hikayesiyle başlayan bu film serisinin her bölümü izlenmeyi hak ediyor.

Kirpi (2009)

IMDB: 5,9

gulmekten catlayacaginiz film onerileri 03

Mazhar Alanson ve Güven Kıraç’ın başrollerini paylaştığı, kinci bir adamın intikam hikayesini tesadüfler üzerinden anlatan film. Oldukça masum başlayan bir intikam planı sonradan tüm ülkeyi peşinden sürükleyen bir kaosa dönüşüyor. Akıcı bir hikayeye ve güçlü bir kadroya sahip olan bu film Sulhi Dölek’in aynı isimli romanından esinlenmiştir.

The Hangover (2009)

IMDB: 7,8

Türkçe’ye ‘Felekten Bir Gece’ olarak çevrilen bu filmde, bekarlığa veda partisi için Las Vegas’a giden ancak içmekten diğer gün hiçbir şey hatırlamayan arkadaşların hikayesi anlatılmaktadır. Sarhoşken dağıttıkları her şeyi şimdi toparlamakla meşguldürler. Filmin senaryosu yapımcıların başından geçen olaylardan ilham alınarak yazılmıştır.

How High (2001)

IMDB: 6,2

gulmekten catlayacaginiz film onerileri 02

Türkçe’ye ‘Süper Ot’ olarak çevrilen bu filmde iki arkadaşın bir ot keşfetmesiyle ilgili. Bu ot, özel bir ot ve içildiğinde ölü ruhlar görülebiliyor. Böylece sınavlarında tüm bilim adamlarından bu sayede yardım alan bu iki kafadar Harvard’a girmeyi başarıyor. Ama asıl olay Harvard’a girdikten sonra başlıyor.

Kutsal Damacana (2007)

IMDB: 5,1

gulmekten catlayacaginiz film onerileri 01

Gemilerde tayfalık yaparak geçimini sağlayan ancak sonrasında İstanbul’a yerleşen Fikret ve saf arkadaşı Asım’ın hiç anlamadıkları halde papazlık işlerine girişip işleri ellerine yüzlerine bulaştırmasını esprili bir dille anlatan harika bir yapımdır.

Scary Movie (2000-2013)

IMDB: 6,2

gulmekten catlayacaginiz film onerileri 10

Türkçeye ‘Korkunç Bir Film’ olarak çevrilen bu film serisinde tüm korku filmleri tiye alınıyor. Toplamda 5 filmi olan bu film serisi, korku filmlerinin devamı geldikçe devam edecek gibi görünüyor. Korku filmlerini sevmeyenler için korku filmleri hakkında bilgi edinmek ve gelmiş geçmiş en korkunç filmlere katıla katıla gülmek için en iyi fırsatlardan biri bu film serisi.

ilgili yazı: İzlenmesi Gereken Filmler Listesi  

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here