Gündüz makyajıyla gece makyajı farklı olur. Gece makyajında daha koyu tonlar kullanılırken gündüz makyajlarında genel olarak ağır makyajlardan kaçınılır. Zaten gece makyajı gündüze genel olarak yakışmaz. Gündüz makyajı da gece için hafif kalır. İkisi arasındaki temel farkları bilmek gerekiyor.

gunduz makyajinin puf noktalari 01

Öncelikle gündüz makyajının temel amacından bahsedelim. Gündüz makyajının temel amacı cildi daha sağlıklı göstermektir. Kusurları hafifletmek, yüz hatlarını belirginleştirmek de bu noktada oldukça önemli.

Güneşin acıması yok. Öyle ki en ufak bir hatanızı bile bütün açıklığıyla gözler önüne serebiliyor. Dolayısıyla gündüz makyajında en önemli alan ten makyajı. Çok kapatıcı ve ağır yapılı ürünler kullanmaktan kaçınmalı, sadece sorunlu bölgeleri kapatmaya özen göstermelisiniz. Özellikle göz altları ve sivilcelere ekstra kapatıcı uygulamalı fakat bu kapatıcıların da hafif yapıda olmasına özen göstermelisiniz.

gunduz makyajinin puf noktalari 04

Gündüz makyajının en büyük emektarlarından biri kesinlikle BB krem. Gündüz makyajınız için cilt tipinize uygun bir BB krem edinmenizi öneririm. Zira hem nemlendiriyor, hem kapatıyor hem de güneş ışınlarına karşı koruyorlar. Ama bana göre en büyük avantajı incecik yapısı, cilde nefes aldırması ve en az makyajsız gibi doğal göstermesi.

gunduz makyajinin puf noktalari 05

Sağlıklı bir görünüm için allık uygulamayı unutmayın. Ten renginize uygun bir allık rengini ufak dokunuşlarla elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayın.

gunduz makyajinin puf noktalari 06

Göz makyajınızda çok koyu renklerden kaçınmalısınız. Onun yerine ten renginize yakın renkler kullanın ve sert gölgelerden kaçının. Makyajınızı eyeliner ve maskarayla tamamlayabilirsiniz.

gunduz makyajinin puf noktalari 02

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here