Önceden kirpiklerim yanağıma düştüğü zaman elime alır dilek tutardım. Şimdiyse isyan edip, üzüntüden dudaklarımı büküyorum.

Kirpik önemli çünkü bana göre, çok önemli hem de.

Kirpikler önemlidir. Çünkü gözlerinizin güzelliğini ve büyüklüğünü ortaya çıkarırlar. Eskiler boşu boşuna “ok kirpikli” deyip durmamış.  Ama artık ok gibi kirpikler değil de daha yukarıya kıvrık, neredeyse kaşa değen dolgun kirpikler moda. Tabi biz kadınlar yetinmiyoruz ve hem dolgun hem uzun olsun istiyoruz. Bu sebeple de kirpik uzatma yöntemlerine başvuruyoruz. Güzel bakışın sırrı kirpikler peki hangi yöntemlerle bu kirpiklere sahip olacağız?

Peki bunun için ne yapmalı? Bunu size maddeler halinde açıklayacağım şimdi.

1)Kendinize uygun bir rimel bulun.

Gerekirse birkaç defa denemeniz gereksin ama en çok sevdiğiniz rimeli bulun kendinize. Ucuz da olabilir, pahalı da. İster waterproof olsun ister normal ama sevdiğiniz ve kullanabileceğiniz bir rimel bulmak çok önemli.

2)Kirpik kıvırıcısı kullanın.

Uzuuuun zaman bekledi beni çekmecemde, ama en sonunda kıymetini anladım! Kirpik kıvırıcıyı uygulamak göründüğü kadar zor değil aslında.  Temiz kirpiği mekanizmanın arasına sıkıştırıyorsunuz. Kirpik temiz olmak zorunda, yoksa bakterilere davetiye çıkarırsınız. Kirpik kıvırıcıdan sonra rimel sürdüğünüzde fark kabak gibi ortada kızlar!

Tabi kirpik kıvırıcı da bir süre sonra eskiyor. Eskimek değil de, aradaki lastik aşınıyor. Ama üzülecek bir şey yok! Kirpik kıvırıcılar standart olduğu için her kıvırıcıya uygun lastikler satılıyor. Hatta yedek lastikleriyle beraber satılan kirpik kıvırıcılar var.

tweezer_8b336d64-ce76-4b69-92c1-a152de45dd35_1

 

Kirpik kıvırıcısını fön makinesiyle ısıtıp sonra uygulayan varmış aman diyim benim gibi sakar insan yakar bütün kirpiklerini! Ama siz kendinize güveniyorsanız bu konuda, bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Ama ben yine de, en azından kirpiklerimizin ısıdan uzak kalması taraftarıyım.

3)Rimelinizi temizlemeden yatmayın.

Aslında direkt makyajınızı temizlemeden yatmayın demem lazımdı ama konu içeriğine uygun olsun diye böyle söyledim.

Makyajımı temizlemeden yattığım geceler (yasak gecesi resmen) diğer gün elime muhakkak birkaç kirpik dökülür. Öyle hüzünlü, öyle güzel.. 🙁

rimel-para-cilios2

 

4) İki rimel kullanabilirsiniz.

Topaklanmayacak rimeller bulursanız mükemmel bir yöntem. Hem dolgunlaştırıcı, hem uzun gösterici rimel kullanabilirsiniz üst üste. Bir rimelden ikisini beklemek haksızlık olur diye düşünüyorum. Ama bu şekilde yaparak 10 numara kirpiklere ulaşabilirsiniz.

5) İki kat sürmekten çekinmeyin.

Genelde rimelleri tek kat süreriz ama ben bu sene bunun yanlış olduğunu fark ettim. Rimellerin bazıları 2. katta neredeyse mükemmellik seviyesine geliyor. Kuruduktan sonra, aynı işlemi tekrarlayın! İşte bu kadar. Ama tabi bu kısımda da topaklanmayan rimel bulmak çok önemli.

Bu adımları her gün uygulamak zor gelir bazen, (yazar burda kendinden bahsediyor) ama adımları uyguladığınız zaman farkı göreceğinize eminim.

 

Sevgiler.. ((:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here