Güzel bir güne başlamak önemlidir. Uyandığınız ve evde geçirdiğiniz hazırlık süreci tüm gününüzün nasıl geçeceğinin habercisidir. Güne nasıl başlayacağınız aslında birazda sizin enerjinize ve isteğinize bağlıdır. Öncelikle akşam yatmadan önce yaptıklarınız çok önemlidir.

İyi bir uyku güzel bir gün demektir. Sizi mutlu edecek ve yetecek kadar uyumalısınız. Günde 6-8 saat arası uyku yeterli olacaktır. Uyku düzeni de çok önemlidir. Düzensiz uyku alışkanlığı olan kişiler 10 saat uyusalar dahi, yorgun uyanırlar.  Uyku düzeni sağlandıktan sonra huzurla uyanabilirsiniz.

Sabah kalktığınızda kendinize” günaydın!” deyin.  Günün sizin için güzel başladığına inanın ve pozitif düşünün. Kendinize rahat hazırlanabilmek  için bir süre tanıyın ve o saatte uyanın. Mesela saat 07:00 ‘de evden çıkmanız gerekiyorsa 06:15’ te uyanın. Yataktan çıktığınızda yapmanızı önereceğimiz bazı tavsiyeler var. Bunları uygulayarak güne güzel başlayabilirsiniz.

Güne Önceden Hazırlanın!

Sabah kalktığınızda kıyafetleriniz hazır olsun. Ne giyeceğim sorusu için harcayacağınız vakit sizi strese sokabilir, stressiz bir gün istiyorsak seçiminizi akşamdan yapın. Kıyafetlerinizi ütüleyin, hazır halde askıda bekletin.

Spor Yapın!

Spor yaparak kalbinizin iyi bir dengede olmasını sağlayabilirsiniz.  Ayrıca spor yaparak vücudunuzu esnetebilirsiniz. Fiziksel performansınız gün içerisinde daha yüksek olması için, yoga, pilates, dans gibi aktivitelere 15 dakikanızı ayırın.

Duş Alın!

Duş almak insanı rahatlatır. Kan dolaşımını hızlandırır, vücudunuza enerji verir. Bütün gün kendinizi rahat hissedersiniz. Banyodan sonra deodorant kullanın. Gün içerisinde temizliğinizi korumak için yararlı olacaktır.

Kahvaltıyı Atlamayın!

Kahvaltı güne iyi başlamak için olmazsa olmazlardandır. Diğer öğünlerde atıştırabilirsiniz ama kahvaltı günün ilk öğünüdür ve atladığınız taktirde gün içerisinde olumsuzluklarını görmeye başlarsınız.

Bitki Çayı Tüketin

Bitki çayları vücudunuzu rahatlatır. Hastalıklara karşı önleyici bir etkisi vardır. En önemlisi vücudunuzda oluşan ödemlerden kurtulmanız için büyük bir artıdır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here