Üşengeç bir kadın mısınız? Diğer hemcinslerinizin güzellik için harcadığı zaman size biraz fazla geliyor ve dahası siz bu ritüelleri gerçekleştirmek için kendinizde güç bulamıyor musunuz?  Güzelleşmek istiyor fakat her seferinde “Amaaan şimdi kim uğraşacak…” deyip koy mu veriyorsunuz? Ancak sizin buna haliniz olmasa da biz üşengeç kadınların da güzelleşmeye vakti olduğunu düşünüyoruz. Peki bunu nasıl yapacağım diye mi düşünüyorsunuz? İşte size en güzel ipuçları.

guzellesmek icin fazla usengecseniz bir de bunlari deneyin 06

Makyaj temizlemek ilk adımdır.

Güzelliğin ve bakımın birinci kuralı yapılan makyajı temizlemektir. Önce bir solüsyonla, sonra yıkama jeliyle falan uğraşmak size zor geliyorsa makyaj temizleme mendillerinden yardım alabilirsiniz. Bu temizleme mendilleri sayesinde zamandan tasarruf ederken aynı zamanda makyajınızdan kısa bir süre içerisinde kurtulabileceksiniz.

guzellesmek icin fazla usengecseniz bir de bunlari deneyin 05

Editör Önerisi: Nivea Pure & Natural

Diğer makyaj temizleme mendillerine göre daha yumuşak bir yapıda olan Nivea, nazik hareketlerle makyajınızı silmenize yardımcı olurken aynı zamanda yüzünüzü germez, nemlendirir.

guzellesmek icin fazla usengecseniz bir de bunlari deneyin 08

Cildinizi güçlü bir şekilde nemlendirin.

Cildinizi kuru ve nemsiz hissettiğiniz zamanlarda maskelerle uğraşmak, serum ve kremleri arka arkaya kullanmak eğer üşengeçseniz muhtemelen size zor gelecektir. Bunun yerine içinde hyaluronik asit bulunduran nemlendiriciler tercih edebilirsiniz.

guzellesmek icin fazla usengecseniz bir de bunlari deneyin 12

Editör Önerisi: Bioderma Sensibio AR

Ünlü Fransız dermokozmetik markası Bioderma’nın hassas ciltlere özel çıkardığı Sensibio serisinde yer alan AR, tam da bu tanıma uyuyor ve cildinizi yormadan, aynı zamanda sizi de yormadan pamuklara sarıp sarmalıyor.

guzellesmek icin fazla usengecseniz bir de bunlari deneyin 01

Ojelerinizi üşengeçlere layık bir şekilde kurutun.

Üşengeçsiniz diye tırnaklarınızı renklendirme zevkinden de mahrum mu kalacaksınız yani? Ancak kabul edelim ki oje sürmek değil de oje sürdükten sonra kurumasını beklemek sadece üşengeç kadınları değil, hepimizi yıldırıyor. Bunun için en pratik ürünler ise oje kurutucu spreyler.

guzellesmek icin fazla usengecseniz bir de bunlari deneyin 09

Editör Önerisi: Kalyon Oje Kurutucu Sprey

Ünlü tırnak bakım markası Kalyon, oje kurutucu spreyle hem ojelerinizi kısa bir süre içerisinde kurutuyor hem de yağlı yapısıyla tırnak etlerinize bakım yapıyor. Bir taşla iki kuş vurmak dedikleri böyle bir şey olsa gerek!

guzellesmek icin fazla usengecseniz bir de bunlari deneyin 10

Vücut nemlendirme işlemini es geçmeyin.

Vücudunuzu nemlendirmek için pratik ürünlerin kısıtlı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun için duştan sonra etkisi uzun süren body butter’lardan yardım alabilirsiniz. Gözenekleri iyice açılmış, temizlenmiş bir cilt nemi uzun süre hapsedecektir.

guzellesmek icin fazla usengecseniz bir de bunlari deneyin 11

Editör Önerisi: Nivea Duşta Vücut Kremi

Nivea’nın 4 çeşidi bulunan duşta vücut kremleri tam da üşengeç kişiler için yaratılmış. Duştan çıkmadan önce sürün, vücudunuza yedirin, ardından son 1 defa durulanıp banyodan çıkın. Çok kuru ciltler için bu ürün yetersiz kalabilir ancak normal ciltler için son derece pratik ve yeterli olacaktır.

guzellesmek icin fazla usengecseniz bir de bunlari deneyin 07

Temizlerken bakım yapmayı ihmal etmeyin.

Cildinizde etkili bir temizlik için su, jel ve arada bir peeling işlemi gerekir. Oysa ki size bunu bir arada sunacak, hem de cildinizi yormayacak doğal bir ürün var artık. Konjak bitkisinden üretilen süngerler her cilt tipine ayrı özellikler içeriyorlar ve cildi hem tazeleyip, hem de temizliyorlar. Ancak kir tuttuğu için makyajınızı bu ürünle temizlememenizi, makyajınızı temizledikten sonra yalnızca suyla beraber bu mucizevi süngeri kullanmanızı tavsiye ederim. Konjak süngerleriyle ilgili detaylı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

guzellesmek icin fazla usengecseniz bir de bunlari deneyin 04

Editör Önerisi: The Konjac Sponge Co

Konjak bitkisini bu amaç için ilk kullanan firma olan her cilt tipine özel süngerleriyle yardımınıza koşuyor. Artık birçok markada bu ürünü bulmak mümkün ancak ilk üretici firma bu konuda diğerlerine şans bırakmayacak kadar iyi. Cilt bakım rutinine bir üşengeç için dahil edilebilecek en mantıklı ürünlerden biri.

guzellesmek icin fazla usengecseniz bir de bunlari deneyin 02

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here