Bazen cildimizdeki bozuklukların, renk değişimlerinin, istenmeyen sivilcelerin ve siyah noktaların en büyük sebebi yediklerimizdir. Dışarıdan ne kadar bakım yapsak da, en kaliteli kremlere bulansak da cildimizi içten desteklemediğimiz sürece bunların hiçbiri işe yaramıyor.

guzelliginiz icin olmazsa olmaz besinler 05

Peki cildi içten beslemek için neler yemek gerekiyor? Her gün en az birini yediğiniz takdirde cildinizdeki değişimi size hemen fark ettirecek besinler aşağıda sizi bekliyor.

Ispanak

Besin değeri yüksek olan ve içerisindeki vitamin ve minerallerle cildinizi beslemeye yardımcı olacak ıspanak düzenli tüketildiği takdirde cilt tonunuzda düzelme ve cildinizde belirgin bir aydınlanma sağlayacaktır.

guzelliginiz icin olmazsa olmaz besinler 07

Havuç

İyi bir A vitamini kaynağı olan havuç ciltteki yaraların çabuk iyileşmesini sağlarken aynı zamanda deri kanserine karşı da büyük bir savaş veriyor. Ölü hücreleri tazeleyen ve cildinizi yenileyen bu besinin etkisini azımsamayın.

guzelliginiz icin olmazsa olmaz besinler 03

Kereviz

Kan dolaşımını düzenleyen kereviz, cilde bu sayede pürüzsüzlük veriyor. Sorunsuz bir kan dolaşımın etkisi ciltte hemen görülebiliyor.

guzelliginiz icin olmazsa olmaz besinler 09

Hindistan Cevizi Yağı

Organik olması koşuluyla hinditan cevizi yağını tereyağını kullandığınız tüm yerlerde kullanabilirsiniz. Peki neden kullanmalısınız? Doymuş yağ ve E vitamini açısından çok zengin olan bu besin sayesinde nemli, kırışıksız ve sivilcesiz bir cilt sizi bekleyecek.

guzelliginiz icin olmazsa olmaz besinler 06

Yeşil Çay

İçerdiği yüksek antioksidan sebebiyle cildinize bir parlaklık verecek olan yeşil çay aynı zamanda yaşlılık etkilerini de geciktiriyor. Sizi stresten de arındıran bu içecek, bu etkisiyle de cilde iyi geliyor.

guzelliginiz icin olmazsa olmaz besinler 04

Bitter Çikolata

Abartmamak koşuluyla bitter çikolata güzellik için kullanabileceğiniz en lezzetli seçeneklerden biridir. İçerdiği antioksidanlar sayesinde cilde pürüzsüzlük, parlaklık veren bitter güneşin zararlı etkilerine karşı da sizi koruyor.

guzelliginiz icin olmazsa olmaz besinler 01

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here