Şebnem Burcuoğlu ismini daha önce birçoğumuz duymamışızdır. Şu günlerde oldukça çok okunan hatta ellerden düşmeyen bir kitap olan Kocan Kadar Konuş ’un yazarı Şebnem Burcuoğlu eğlenceli kelimelerini bir araya getirerek bizi oldukça güldürüyor. Gülmenin kesin olduğu Kocan Kadar Konuş kitabı bu haftanın hatta ve hatta bu ayın kitap önerisi olmalı.

Türk kızlarının makûs kaderi olan “evde kalmışlık” bu romanda çok güzel bir şekilde işlenmiştir. İşin içerisine aile baskısı da eklenince değmeyin karakterimizin haline. Ne aşk romanı olsun ne gerilimli olsun, vurduyu kırdıyı hiç sevmem diyorsanız bu kitap tam size göre.

1

Peki, Kim Kimin Kocası Bu Kitapta Neler Oluyor?

Kitabın asıl konusu; yaşı 30’una gelip hala evlenmemiş Efsun. Kendisinden küçüklerin evlenmesi artık içini acıtır kahramanımızın. Koca bulmanın zor iş olduğunu yaşayarak öğrenir. Eski sevgilisini görür, kendisini değiştirir ama evlenmek için ideal bir kız olamadığı düşünen ailesi iyi gidecek ilişkisini çıkmaza sürükler. Bunca olumsuzluk içinde nasıl eğlenilir derseniz. Kendinizi Efsun’a bırakın. Attığı mesajı, tuttuğu gelin çiçeği, bardaki eğlencesiyle hepsi birer komedi tamlaması.

“Kızım ne zaman mürüvvetini göreceğim ben senin ?”

“Anneanneciğim başımın etini yiyordunuz fal baksın Aysel Teyzen diye. Al baktırdım, kısa zamanda evleniyormuşum, gözümüz aydın”

“Dalganı geç senn. Aç gözünü de çevrene iyice bak alıcı gözle. Bulamayacaksın birini yoksa”

“Niye bulamam anneanne ? Çapsız mıyım ben ?”

“Yok kızım da..Sevimsizsin. Çok iğneli dilin. Erkekler böyle kızları sevmez. Elinden bir şey yapmak da gelmiyor. Yemek yapamıyorsun, çay bile demleyemiyorsun.”

Efsun’un, 30 yaşına gelmişleri resmi olarak evde kalmış kız ilan eden bir topluluğun içinden sıyrılma çabasına siz de ortak olun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here