Biz sinema severler olarak her haftanın Cuma gününü heyecanla bekleriz. Genellikle sevdiğimiz filmlerin çıktığı dönemlerde çok sıklıkla kontrol ettiğimiz günler oldukça keyifli geçiyor. Bu hafta birçok kişinin beklediği, seveceği ve soğuk sonbahar akşamlarında yapabilecek en iyi aktivite olan sinemaya gidince seçeceği filmlere 7 adet yeni filmler eklendi. Gelin sizlerle birlikte filmlere yakından göz atalım.

1) Adalet

Haftanın Vizyon Filmleri (26.09.2014) (1)

Özellikle Aksiyon filmleri sevenler için kaçırılmayacak bir film niteliğini taşıyan Adalet, ABD yapımıdır ve 131 dakika sürmektedir. Başrollerinde Denzel Washington’un rol aldığı filmin konusu Robert McCall adında bir askerin sahte bir ölüm planlayarak emeklilik günlerinin keyfini yaşamak istemesiyle başlar. Ama tam bu sırada Teri isimli bir genç kızın kurtarılması gerekmektedir, karakterimiz Teri isimli kızı kurtarırken mafya ile karşı karşıya kalmak zorunda olacaktır.

2) Siccin

Haftanın Vizyon Filmleri (26.09.2014) (2)

Sizlerde farkettiniz mi bilmiyorum ama türk yapımlarının artık birçoğu farklı alemlerle bağlantılı olmaya başladı. Bunun iyi mi kötü mü olduğunu bilmiyorum. Seçim sinemaseverin. Fakat biraz ara verilebilir. Musallatın yönetmeni olan Alper Mestçi tarafından çıkarılan bu film 2009 yılında Kadıköyde geçen bir olayı konu almaktadır. Korku, gerilim ve gizem türünde filmler izleyenler için seçilecek filmler arasında olan Siccin’in konusu, Öznur’un çocukluktan beri sevdiği Teyzesinin oğlu Kudret’in eşine büyü yapmasıyla başlıyor. Bu büyü etkisiyle Nisa ve onun akrabalarının hepsi ölecektir.

3) Kutu Cüceleri

Haftanın Vizyon Filmleri (26.09.2014) (3)

Bayramda çocuğunuzla beraber keyifli bir vakit geçirmek istiyorsanız Kutu Cüceleri filmini tercih edebilirsiniz. Büyüklerden alınmış bayram paralarını nereye kullanacağını bilmeyen çocuklarınızı bu filmle yönlendirebilirsiniz. Oldukça güzel bir animasyon filmi olan Kutu Cüceleri, Animasyon, Aile ve Macera türündedir. Oldukça komik bir hikayeden yola çıkan Kutu Cüceleri salonlarda sizleri bekliyor.

4) Aşka Dair

Haftanın Vizyon Filmleri (26.09.2014) (4)

2013 ABD yapımı olan Aşka Dair filmi, 2014 yılında ülkemizde izleyicilerle buluşmaya başlamıştır. Romantik-Komedi türünde filmlere güzel bir örnek olan ve vizyona girdiği ülkelerde oldukça beğenilen bu filmin konusu, Sam ve Bridie birbirleriyle kafede tanışırlar. Sam genç kıza aşık olur ve onu kazanabilmek için kendini abartılı bir şekilde tanıtır. Fakat genç kızın Sam’e aşık olmasıyla birlikte işler komik bir hal alır.

5) Temmuz Soğuğu

Haftanın Vizyon Filmleri (26.09.2014) (5)

“Korku bir adamın sonunu getirecek” başlığı altında sinemaseverlerle buluşan Temmuz Soğuğu bir Jim Mickle filmidir. 2014 yılında ABD-Fransa yapımı olan bu filmin türü Dram ve Gerilimdir. Nefsi müdafa için öldürülen bir kişi ve bunun sonucunda hiç olmadık şekilde ölen kişinin babasıyla kurulan bir iş birliği, gerilimin ve dramın tüm duygularını hissedeceksiniz.

6) Aşk Tarifi

Haftanın Vizyon Filmleri (26.09.2014) (6)

2014 ABD yapımı olan Aşk Tarifi “Chocolat”‘ın ödüllü yönetmeni olan Lasse Hallström tarafından vizyona çıkarılmıştır. Dram türünde bir film olan Aşk Tarifi, Hindistanda önemli bir aşçı olan Hasan’ın annesinin ölümüyle bulunduğu yeri terketmesini sağlar. Fransa’ya giden ve orada bir restoran açmaya karar veren karakter karşısında bulunan lüks restoran ile amansız bir mücadele içerisine girer.

7) Biz Babasız Büyüdük

Haftanın Vizyon Filmleri (26.09.2014) (7)

Bir Türk filmi olan Biz Babasız Büyüdük, Dram türünde bir filmdir. İzleyenleri oldukça duygulandıracak olan bu filmin konusu, Alim ve Selma arasında geçmektedir. İlkokul yıllarında çıkan Alim, Selma’yı seviyor dedikodusu yüzünden Selmay’yı kendinden uzaklaştıran Alim, yıllar sonra çocukluk aşkını bir tatil mekanında görüyor. Fakat artık eskisi gibi olmayan olaylar baş gösteriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here