Film tutkunlarının her hafta Cuma gününü iple çektiklerini biliyoruz. Birçoğumuz kesinlikle böyleyiz. Ben genellikle sevdiğim filmlerin çıkış tarihlerini not alır ve dolabıma yapıştırırım. Bu kesinlikle sadece belirli filmlere gidiyorum anlamına gelmiyor tabii. Haftasonu aktivitelerinde aklımıza sinemaya gitmek geldiği için çeşitli türde olan filmler her zaman daha dikkat çekici gelmiştir.

Bu hafta vizyona 5 film giriş yaptı. Bu filmler arasında özellikle “Unutursam Fısılda” dikkat çekmektedir. Çocukların çok seveceği “Arı Maya” ise diğer dikkat çeken film arasındadır.

1) Unutursam Fısılda

Daha vizyona girmeden adından söz ettiren bir Çağan Irmak filmi olan Unutursam Fısılda 29 Ekim tarihinde vizyona girmiştir. Dram ve Romantik türlerini barındıran film, kadrosunda bulunan Farah Zeynep Abdullah, Mehmet Günsür ve Kerem Bursin ile akıllarda kalıcığını yükseltmeyi hedeflemekte. Filmi biraz özet geçecek olursak; Tarık ile kurduğu hayallerinin peşinden gitmeye karar veren genç Ayperi’nin şöhret olduğu zamanlarını konu almakta. Hayalleri için ayrıldığı kasabasına geri dönüşü ve geçmişiyle hesaplaşması filmin konusudur. Ayperi karakterinin gençliğini Farah Zeynep Abdullah, Tarık rolünü ise Mehmet Günsür canlandıracaktır.

 

2) Arı Maya

Özellikle çocuklar dikkatini çekecek olan Arı Maya bence büyüklerinde gitmek isteyeceği bir sinema filmi kıvamındadır. Animasyon filmlerinin unutulmaz karakteri olan Arı Maya filminde, Maya’nın maceraları konu alınmıştır. Dünyaya yeni gelmiş bir arı olan Maya, diğer arılardan farklı olduğunu anlar. Bulunduğu kovanda bir hırsızlık yaşanır ve suç Maya’nın üzerine kalır. Kendi masumiyetini açıklamak için en yakın arkadaşı Willy ile birlikte yaban arılarının kovanına giderek bir maceraya atılılır.

3) Pompeii

Almanya-Fransa yapımı olan Pompeii filmi, Aksiyon,Dram ve Macera türündedir. Film, bir gladyatörün macerasını konu almıştır. Günler geçtikçe bir köleye dönüşen gladyatör kendisini ve gerçek aşkını kurtarmak için zamana karşı savaşır.

4) Sivas

Vizyona çıkmadan birden fazla ödülün sahibi olan “Sivas” filmi kendisini merak eden sinemaseverlerin beğenisine sunuldu. Yönetmeni Kaan Müjdeci olan ve Dram türünde vizyona giren bu filmde bir çocuğun Sivas adındaki bir köpekle bozkırlarda geçen hikayesinden bahsetmektedir.

5) Oflu Hocanın Şifresi

Bu hafta vizyona giren 3. Türk filmi Oflu Hocanın Şifresi Komedi severleri ekran başına kitleyecek cinsten. Filmde, Normal bir hayat yaşadığını düşünen Oflu hocanın hikayesi başkanlık seçimleriyle birlikte oldukça komik bir hal alır, bu seçimi Müteahhit Ahmet mi yoksa Oflu hoca mı kazanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here