Yakınlarınızdan biri hamile kaldıysa bu, onun kadar sizin için de heyecanlıdır. Yepyeni bir insan sizin yakınlarınızdan birinin karnında büyüyor, hayata hazırlanıyor. Ne kadar harika değil mi? Ama bizce siz sadece bu harikalığa yoğunlaşmayın, biraz da anneye yoğunlaşın. Karında bebek büyütmek kolay mı öyle? Bunun hormonal sonuçları var, bedensel sonuçları var ve daha neler neler…

İşte biz de bunu düşünerek çevrenizdeki hamilelere her zamankinden daha anlayışlı yaklaşmanızı sağlayacak bir rehber hazırladık. Keyifli okumalar!

6. Çok fazla ağlayabilirler.

Dediğimiz gibi karında bebek büyütmek öyle kolay bir iş değil, dolayısıyla hormonlar sapıtıyor ve hamile kadınların en ufak bir şeye dahi ağlayası gelebiliyor. Ne yapıyoruz, yadırgamıyoruz, teselli ediyoruz. Asansörün kaçmasına ağlıyor olsa dahi teselli ediyoruz.

5. Çok fazla tuvalete gidebilirler.

Eğer bir hamile kadınla gezmeye gidiyorsanız, özellikle de son aylarda maksimum yarım saatte bir tuvalet aramaya hazırlıklı olun. Bebeğin büyüdüğü kese mesaneye baskı yaptığı için tuvalete çıkma ihtiyacı da fazla oluyor.

4. Çok basit şeyleri dahi unutabilirler.

Yarın buluşalım deyip, sizi ekerse; aniden ‘Senin ismin neydi ya?’ diye sorarlarsa şaşırmayın. Hamilelikte dalgınlık ve unutkanlık pek çok kişide görülen bir durumdur.

3. Hemen ama aşırı hemen acıkabilirler.

Biraz önce beraber koca bir tencere makarna yemiş olabilirsiniz. Yarım saat sonra tekrar acıkabilir. Unutmayın, o kişilik yiyor.

2. Canı pekmezli pastırma çekebilir.

Çünkü neden çekmesin, o hamile. Böyle garip şeyler yiyemedikten sonra ne anlamı var hamileliğin? Yapmanız gereken eğer yakınınızdaysa, isteği ne kadar saçma olursa olsun onu temin etmek.

1. Çok çabuk yorulabilir.

Dediğimiz gibi hamileler iki can taşıyor. Bu nedenle gün içerisinde yaptığı tek şey iki defa yatak odasından tuvalete gitmiş olsa dahi taş taşımış kadar yorgun olabilir. Ne yapıyoruz, onu daha fazla yormuyoruz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here