Hamilelik, pek çok kadının en mutlu 9 ayını kapsar. Çocuğunu karnında taşıdığı bu 9 ay pek çok kadın için eşsiz bir zaman dilimidir. Bu aşamada hayatı boyunca çocuğuyla kurabileceği en yakın ilişkiyi kuran anne adayları elbette vücuttaki hormon değişimlerinden ve ağırlık değişikliklerinden dolayı pek çok sıkıntıya da göğüs germek zorunda kalır. Bu, anne adayları için önemli bir detay değildir ancak yine de hamilelik döneminde çektiğiniz sıkıntıları azaltacak bazı öneriler getirdik.

5. Hamilelik yastıkları gereksiz değildir.

Hamilelik ilerledikçe en büyük sorundur uyku. Bunu çözmek için en etkili yol ise kesinlikle iyi bir hamilelik yastığı edinmektir. Bu yastıklar sayesinde hamilelik döneminizde de rahat bir uyku çekebilirsiniz.

4. Büyük can simitlerine şans verin.

Eğer genel olarak yüzüstü yatmayı seviyorsanız hamilelik döneminde size kötü bir haberimiz var: Bu bebeğiniz için oldukça zararlı. Çünkü direkt göbeğe baskı yapıyor. Ancak geniş bir can simidi işinizi görecektir. Göbeği ortaya alın ve göbeğiniz havada dururken siz de yüzüstü uyumanın keyfini çıkarın.

3. Sütyenlerinizi dönüştürün.

Hamile bir kadının göbeğiyle orantılı olarak büyüyen tek yeri, göğüsleridir. Bu nedenle bir yerden sonra sütyenlerimiz gerçekten çok rahatsız edici olabilmektedir. Bunun için klasik sütyenlerinizi bu şekilde straplez sütyenlere dönüştürebilirsiniz. Böylece sütyeniniz genişlemelerden etkilenmez.

Bu kadar uğraşmak yerine pek çok iç çamaşır mağazasında satılan bu genişleticilerden faydalanabilirsiniz. Böylece hamilelik döneminde ekstradan sütyen almanıza gerek olmayacak.

Aynı zamanda hamilelik döneminde spor sütyen kullanmak da oldukça mantıklı bir hareket olabilir.

2. Genişleyen göbeğiniz için yeni pantolonlara ihtiyacınız yok.

Göbeğiniz burnunuza doğru ilerlemeye başladığında dahi eski pantolonlarınızı kullanabilmek için ya ilik içerisinden bir lastik geçirin ve düğmeye bir kanca gibi takın ya da düğmeyi tamamen açık bırakarak esnek bir kumaştan genişçe bir kuşak hazırlayabilirsiniz.

1. Eski pantolonlarınızdan vazgeçiyorsanız jogger pantolonları deneyin.

Daha bol kesime sahip olan bu pantolonları hamilelik döneminde ve loğusalık döneminde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Şık ve en rahat tercih olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here