Hamilelikte cinsel ilişki: Doktorunuz aksini söylemedikçe gebelikte cinsel ilişkide bulunmanız herhangi bir mahsur yoktur. Özellikle erken dönemde kanama, geç dönemde erken doğum tehdidi gibi durumlarınız varsa doktorunuz zaten size cinsel ilişkide bulunmamanızı söyleyecektir. Onunla birlikte plasenta previa dediğimiz bebeğin eşinin rahim ağzına yerleştiği durumlarda ve  bunun tanısı konulduğunda gebelerde cinsel ilişkiyi yasaklıyoruz.

Hamilelikte Cinsel İlişki ve Ağrı

Hamilelikte Cinsel İlişki Diğer önemli nokta sizin rahat olmanız ve ağrı hissetmemizdir. Gebeyken eğer ilişkide ağrı hissediyorsanız burada bir problem olduğu anlamına gelir.

Hamilelikte Orgazm

Hamilelikte Cinsel İlişki Gebelikte orgazm olmanında herhangi bir sakıncası yoktur. Orgazm sırasında rahminiz kasılabilir, bir süre sonra gevşeyecektir. Bu da hafif bir rahatsızlıktır ama bunun da bebeğe bir zararı yoktur.

Bebeğiniz amniyon sıvısı dediğimiz bir kesenin içindedir ve dış etkenlere karşı korunmaktadır. Eğer ilişki sırasında ağrınız, kanamanız olur veya ani bir şekilde suyunuz gelirse hemen doktorunuza başvurmalısınız.

Uzman. Dr. Aysel Özkaynak
Kadın Hastalıkları ve Kadın Doğum Uzmanı
www.ayselozkaynak.com

İlgili yazı: Hamile Kalmanın Yolları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here