Kadınların en sevdiği kozmetik ürünlerinden ilki rujdur diyebiliriz. Ruj kullanmayan yada ruju olmayan bayan yoktur. Bazı zamanlar ruj seçimi kadınlara zor anlar yaşatabilir. Ruj rengini yüzünüze en önemlisi de dudaklarınıza göre seçmelisiniz.

Hangi Ruj Size Yakışıyor 01

Hangi Ruj Teninize Yakışıyor?

Hangi Ruj Size Yakışıyor 03

Eğer esmer iseniz açık renkler yerine canlı renkleri tercih edin. Açık tenli bayanlar, bordo ruj yerine kırmızı ve pembe ruj tercih edebilir. Mavi gözlü bayanlar, kırmızı ve portakal renklerini tercih edebilirler. Siyah ve kahverengi gözlü bayanlara şeftali tonları, krem rujlar, ve pembeler çok ideal renktir. Beyaz tenli ve buğday tenli bayanlara fuşya ruj çok hoş duracaktır.

Alt ve Üst Dudaklarınız Büyükse

Hangi Ruj Size Yakışıyor 08

Alt ve üst dudaklarınız dolgun ise dudaklarınıza her ruj yakışır. Her bütün ruj renkleri dudaklarınızı güzel gösterir. Büyük dudakların en büyük artısı, koyu renk rujlar en çok bu dudaklara yakışmakta. Kırmızı ruj, bordo, ruj gibi iddialı renkleri rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

Hangi Ruj Size Yakışıyor 02

Küçük Dudaklara Sahipseniz

2012 Billboard Music Awards - Arrivals

Küçük dudakları kadınlara tavsiyemiz ruj sürmeden önce dudaklarını nemlendirmeleri. Ayrıca dudaklarının sağlıklı görünmelerini sağlamalarıdır. Çünkü küçük dudaklara sürülen ruj dudaklarınızı değil ruju gösterecektir.

Orantısız Büyük Dudaklar

Conde Nast Traveler Annual Hot List Party

Alt veya üst dudağınız diğerine oranla büyükse ve bir tanesi çok dolgun ise pembe ve tonları sizin için ideal olacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here