Bembeyaz, iri, dokunaklı ve muntazam parıldayan dişler.. Televizyon, dergi ya da gazete sayfalarında hemen her gün Hayranı Olduğunuz Ünlülerin Dişlerine Sahip Olmanın Yolu (2)rastladığınız ünlü insanların dişlerine imrenmemek mümkün değil. Peki nasıl oluyor da bir diş yapısı bu kadar çekici ve etkileyici olabiliyor?
Aslında çok basit. Beyninizde  size “güzel” algısı yaratan bazı unsurlara dokunulduğu takdirde dişlerle ilgili o şatafatlı cümlelerin kurulmaması imkansız. Mesela bunların başında diş eti estetiği ve rengi geliyor. Gözlerinizi kapatın şunu düşünün. Acaba bugüne kadar hiç güldüğü zaman diş etleri aşırı derecede gözüken birinin diş yapısına özendiniz mi? Cevabınız ne? Hayır değil mi.. Çünkü diş etlerinin aşırı görünmesi beynimizde güzel karşılanmıyor. İşte estetik diş yaratırken öncelikle pembe estetik yani dişetine odaklanırız. Peki aşırı sigara içenlerde ve esmer bireylerde görülen siyah/mor renkli diş etlerine sahip olmak ister misiniz? Ya da Hayranı Olduğunuz Ünlülerin Dişlerine Sahip Olmanın Yolu (3)sahipseniz bundan kurtulmak istemez misiniz.. İşte diş etlerinin aşırı görünmesi, rengi ve seviye farkları giderilmeden dişe yapılacak her türlü müdahale eksik kalacaktır ki bunu düzeltmek lazer tedavisi ile mümkün. Lokal anestezi ile dakikalar içinde yapılan müdahaleler sonucu birkaç gün içinde diş etlerindeki iyileşme tamamlanmaktadır.
Gelelim dişlere.. Yine gözünüzü kapatın ve sapsarı ya da gri bir diş dizisi düşünün; bir de bembeyaz ve parlak. Hangisi sizi heyecanlandırdı. Cevap açık ve net. İşte diş eti estetiğini çözdükten sonra daha beyaz, birbiriyle, aynı zamanda yüz hatları ve dudaklarla uyumlu dişleri yarattıktan sonra her şey tamam. Diş Hayranı Olduğunuz Ünlülerin Dişlerine Sahip Olmanın Yolu (1)şekli ve yapısı yaprak şeklindeki lamina uygulamaları, aşırı ışık geçirgenliği olan ve aynı zamanda doğal görünüm kazandıran cam seramik ve zirkonyum uygulamaları ile birkaç gün içinde değiştirilebilmektedir. Burada eğer diş rengini beyazlatmadan farklı olarak kalıcı biçimde değiştirmek isteniyor ve düzgün diş dizisi yaratmak düşünülüyorsa lamina uygulamaları ön plana çıkıyor. Dişin sadece ön yüzeyinin 0.5-1 mm aşındırılması ve ölçü alınması işleminin yeterli olduğu lamina uygulamasında dikkat edilmesi gereken husus hastaların aşırı sert gıdalar tüketmemesi gerekliliği. Ancak eğer dişte büyük dolgular, kırık ya da eski porselen uygulamalar mevcut ise lamina işlemi yerine dişin çepeçevre kesildiği zirkonyum ya da cam seramik uygulamaların yapılması gerekir.
Tabi ki diş yapısı ve şekli düzgün, diş eti problemi olmayan ancak renk problemi yaşayan hastalar ki toplumdaki varoluş yüzdesi oldukça az bu hastalar için çözüm daha kolay. Sadece beyazlatma. Ev ya da ofis ortamında yapılan diş beyazlatma uygulamaları ile birkaç seansta bembeyaz dişlere kavuşmak artık hayal değil. Kısacası ne istediğinizi öncelikle kafanızda tasarlayım, dişhekiminizi ziyaret edin ve randevularınıza sadık kalın hepsi bu..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here