Sevgilinizden ayrıldınız, işten çıktınız, evde yalnızsınız, ailenizle aranız açık, arkadaşınız sizi bozguna uğrattı, kendinizi başarısız buluyorsunuz, günümüz şartları ve konumlandırması sizi zorluyor… Dert etmeyin, filmler var!
Şimdi birbirinden farklı ruh halinizle izleyip modunuzu değiştirebileceğiniz film listemize bakmak için arkanıza yaslanın, kemerlerinizi bağlayın, gözlüklerinizi de taktınız mı? Aman ha! Kapınızı kapayın, yolculuk başlıyor:

1)Bir Varmış Bir Yokmuş

 

Biliyorum sevmek derin bir duygudur okur. Alabildiğine güzel ve alabildiğine hüzünlü… Şimdi size önerdiğim bu filmi sevgiden ayaklarınızın yere basmadığını düşündüğünüz bir vakit, unutulduğunuz bir vakit, aldatıldığınız bir vakit, ayrıldığınız bir vakit yahut sevgilinizle birlikte olduğunuz bir vakit değerlendirebilirsiniz. Çünkü sonuç aynı olacak. Nasıl mı? İzleyin ve görelim.
Filmimizin yönetmeni İlksen Başarır’ı, Türk Romantik Filmleri kategorisine, kendine özgü bir soluk ve duygu kattığı için gönülden tebrik ediyor ve yönetmenin Altın Portakal başta olmak üzere toplam dört ödül aldığı ‘Başka Dilde Aşk’ filmini de ayrıca öneriyorum.

2) The Pursuit of Happyness

İşten ayrıldınız, çok çalışıyor olmanıza rağmen gaddar bir patron sizi işten çıkardı, ne yapacağınızı, nasıl bir yol izleyeceğinizi bilemiyorsunuz ya da henüz aradığınız işi bulamadınız ve hayat planlarınız size bulutlar üzerinden sorular soruyor. İşte tam da bu noktada umudun, azmin, inancın, sevginin derinden hissedildiği çok güzel bir film öneriyorum size: The Pursuit of Happyness
Başrolünü hepinizin tanıdığı başarılı oyuncu, Will Smith’in üstlendiği filmin yönetmeni: Gabriele Muccino.

3)Little Man

Evde yalnızsınız ve çok canınız sıkılıyor. Haniz nasıl desem, tek ayak üstünde durmak, amuda kalkmak falan istiyorsunuz. Öyleyse sıkı durun, bol bol güleceğiniz ve zamanı unutacağınız bir film öneriyorum: Little Man
Yönetmenliğini Keenen Ivory Wayans’ın yaptığı bu güzel komedinin başrolündeki Marlon Wayans’ın cambaz sahneleri ruh haliniz için birebir!

4)Unutursam Fısılda

Ailenizle aranız biraz açıldı, kimsenin sizi anlamadığını düşünüyor ve kendinizi yalnız mı hissediyorsunuz? İddia ediyorum: Yalnız değilsiniz!
Ne kadar dar da olsanız, sizi seven bir ailenizin olduğunu tekrar anımsatacak ve ruhunuza sevgiyi işleyecek bir film önerim var. İzleyince duygularınızı tekrar değerlendirin isterim. Başarılı Türk Yönetmen, Çağan Irmak mutfağından: Unutursam Fısılda

5)The Shawshank Redemption

En sevdiğiniz, güvendiğiniz, inandığınız, sayısız emek harcadığınız arkadaşınız size yalan söyledi, yanlış davrandı, güveninizi sarstı. Kendinizi çok savunmasız ve yıpratılmış mı hissediyorsunuz? Öyleyse sizi “The Shawshank Redemption” filmini izlemeye davet ediyorum. Bu film sayesinde hem ihaneti hem karamsarlığı tadacak hem de hayatın dönüm noktalarına ve umuda dair ipuçları kazanacaksınız. Hayat, engebeli bir yoldur sevgili okur. Başarılı yönetmen Frank Darabont, bu filmiyle sizi inanca, umuda, cesarete ve dostluğa çağırıyor! Son olarak, bazen kaybetmek zor gelse de, hangi kapının size hangi sevgileri ve dostlukları açacağını bilemezsiniz.

6)Gifted

Ailenizde, çevrenizde herkes bir şeyler başarıyor, üst statülere tırmanıyor; fakat siz bunu yapmak istemiyor musunuz? Ya da bu konuda kendinizi başarısız mı buluyorsunuz? O zaman gelin, hayattaki en büyük başarının koşulsuz sevgi ile oluşabileceğini, özgün bir dille anlatan Yönetmen Marc Webb’in, “Gifted” filmini izleyelim.
Küçük, güzel oyuncu Mckenna Grace’in başarısının, Chris Evans ile birleşerek başrole oturmasıyla oluşan film, sevme arzunuzu güçlendirecek ve hayattaki rolünüzü size düşündürtecek!

7)Ekşi Elmalar

Günümüz koşullarından mutsuzsunuz, eskiyi anıyorsunuz, doğayı arıyorsunuz, saf sevginin, masumiyetin değer gördüğü zamanları özlüyorsunuz; gözlerinizi kapayarak derin bir nefes alın. Çünkü Yılmaz Erdoğan, “Ekşi Elmalar” filmi ile size kulak veriyor ve hislerinize tercüman oluyor. İzlerken hem çok keyif alacağınız hem de zaman zaman duygulanacağınız bu film tam size göre.

Haydi, vakti değerlendirin.

İlgili Yazılar:

Ölmeden Önce Mutlaka İzlenmesi Gereken 10 Film

Sinema Tarihinin En İyi Aşk Filmleri – 100 Film

Ağlatma Garantili Duygusal Filmler – 28 Film

2000 Sonrası Çekilmiş En İyi Dram Filmleri – 50 Film

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here