Hiç canlı yılan, vaşak veya kanguru gördünüz mü? Birçok kişi bu hayvanları televizyon dışında neredeyse hiç görmemiştir. Bu hayvanlar vahşi doğaya ait olsada bazı hayvanat bahçelerinde bulunmaktadır. Ve onları ufak ücretler karşılınğa görebilmeniz mümkündür. İstanbul’a en yakın hayvanat bahçesi Şile Hayvanat Bahçesidir. İşte oradaki hayvanların bazıları.

Hayvanat Bahçesi 2

Zebra, atgiller familyasını oluşturan tek cins Equus’un Hippotigris alt cinsinde sınıflanan canlı tür olarak bilinir. Atın yakın akrabalarından olan zebralar siyah ve beyaz çizgileri modaya konu olmuştur.

Hayvanat Bahçesi 3

Vaşak, kedigiller familyasından Lynx cinsini oluşturan orta büyüklükte etçil omurgalı ve yabanıl hayvan türüdür.

Hayvanat Bahçesi 7

Kangurugiller, iki ön dişli bir keseli familyası. En çok tanılan keseliler olmakla birlikte, Avustralya faunasının en tipik temsilcileridir.

Hayvanat Bahçesi 8

Evcil süt keçileri sığırlar alt familyasından Capra cinsini oluşturan memelilerdir. Hem sevimli hem cana yakın hayvanlardır.

hayvanat bahçesi

Yılanlar, Pullular takımına ait uzun, ayaksız etçil sürüngenlerdir. Serpentes alt takımının üyeleri, ayaksız kertenkelelerden dış kulakların ve göz kapaklarının olmayışı ile ayırdedilirler

Hayvanat Bahçesi 5

Kanarya, ispinozgiller familyasından güzel sesiyle tanınan  kafeslerde beslenen bir kuş türüdür. Kanarya, ismini Latince’de köpek anlamına gelen cannarie kelimesinden almıştır.

Hayvanat Bahçesi 6

Maymunlar iri beyinli yüksek memeliler olarak bilinir. Maymunlar hızlı ve pratik canlılardır. Genelde ağaçlarda yaşarlar. Hırsız olanları da vardır.


 
 
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here