Sosyal medyanın günümüzde çok büyük bir öneme sahip olmasıyla artık sadece bilgisayar, telefon ya da tabletle iş yapabilmek mümkün hale geldi. Artık her şey internetten yürüyor neredeyse. İşler de internetten yürüyor, bu nedenle artık evden sabahın bir köründe çıkıp bir ofise tıkılmak, ardından kalabalık yolları çekip eve varmaya çalışmak birçok insan için geride kaldı. Artık birçok kişi evde çalışıyor.

Evden çalışmak bir çok insan için yatarak çalışmak olarak algılansa da aslında hayır, en az ofisteki kadar emek veriyor kişiler. Sadece işe başlama ve iş yoğunluğunu artırma seçenekleri kendi ellerinde. İşte bu nedenle evden çalışan kişiler de kendilerine tıpkı bir ofisteymiş gibi döşüyorlar çalışma odalarını. Kendi minik ofislerini yaratıyorlar. Böylece daha kolay odaklanıyorlar, daha çok çalışıyorlar fakat kesinlikle daha az yoruluyorlar.

Gelin sizlerle internetten derlediğimiz en güzel ve en çalışma isteği uyandıran home office seçeneklerine göz atalım.

home office calisanlar icin calisma masalari 12

Bir home office ortamına sahip olmanın en güzel yanlarından biridir evdeki tekli koltuklara el koyabilmek. Çalışma esnasında rahatlığından vazgeçemeyenler için ideal.

home office calisanlar icin calisma masalari 11

Çalışma masanızı istediğiniz renkten tercih edebilir ve çalışma esnasında işinizi kolaylaştıracak dolaplara yakın oturabilirsiniz. Aynı zamanda bütün gün gezmekle meşgul olmuşsanız akşama doğru bile çalışmaya başlayabilirsiniz. 🙂

home office calisanlar icin calisma masalari 10

Size karışacak kimse olmadığı için koca bir çalışma masanızı biraz daha fazla çalışabilmek umuduyla kullanmaya başlayabilirsiniz. Böyle dolaplı, büyük masalar birçok şeyi aynı anda elinizin altında tutabilmenizi sağlayacaktır. Üstelik eğer bu renkte bir mobilya bulursanız ilham perilerinizin de bundan hoşlanacağına dair inancım tam.

home office calisanlar icin calisma masalari 09

Eğer evde bir kişinin daha sizinle beraber çalışması gerekiyorsa uzunca bir çalışma masasını dolaplarla bölerek T şeklinde ikili çalışma ortamı yaratmanız mümkün. Hem yerden tasarruf edersiniz hem de çok daha rahat çalışabilirsiniz.

home office calisanlar icin calisma masalari 07

Evde çalışmanın en güzel yanlarından biri ofis yeri seçeneklerinizin sınırsız olmasıdır. Dilerseniz tıpkı görseldeki gibi yatağınızın hemen baş ucuna koyabilir, dilerseniz de mutfağın bir köşesinde aynı anda yemek yaparken çalışabilirsiniz. Bu, sizin nerede nasıl bir dekorasyon istediğinizle ilgilidir.

home office calisanlar icin calisma masalari 06

Çalışmasını bitirir bitirmez kendini kanepeye atıp dinlenmek isteyenler ise çalışma masaları için oturma odasında uygun bir köşe bulmalı. Oturma odanızın dekorasyonunu güçlendirecek bir çalışma masası için kolları sıvama vakti! Özellikle odalarınızın boş kalmış köşelerini bu amaç için kullanmanız yerinde olacaktır.

home office calisanlar icin calisma masalari 05

Tabi evde çalışmanız ille bir odanın sıkışma zorunluluğunu vermez size. İsterseniz en beğendiğiniz odayı bu amaç için işgal edebilirsiniz. Sonuçta siz kendinizin patronusunuz, kendinize kocaman bir ofis bile kurabilirsiniz.

home office calisanlar icin calisma masalari 04

Ferah bir oturma odasına yakışan çalışma masası rengi ise elbette ki beyazdır. Masayla kombinleyerek kullanacağınız sade çalışma aksesuarlarıyla çalışmayı daha çok seveceksiniz, hem de oturma odanızdaki bu değişimden zevk alacaksınız.

home office calisanlar icin calisma masalari 02

Çalışma ortamınızın illa ki büyük bir yer kaplaması da gerekmiyor. Minik bir masa bile işinize göre sizin için tatmin edici olabilir. Hatta çalışma masanızı yatağınızın yanına koyup gerektiğinde kendisini bir komidin olarak bile kullanabilirsiniz. Ya da çalışma bittikten sonra kendinizi direkt uykunun kollarına teslim edebilirsiniz!

home office calisanlar icin calisma masalari 01

 

Kendi dünyanız haline getirdiğiniz home office dekorasyonunda özellikle köşeye yerleştirilen masalar büyük ilgi görüyor. Diğerlerinden çok daha pratik bir çözüm sunan bu masalar oldukça kullanışlı görünüyor, aynı zamanda size daha rahat, daha esnek bir çalışma ortamı sunuyor. Gecenin bir yarısı ilham periniz geldiğinde geceliğinizle gelip arkanıza bir yastık alarak çalışmak için oldukça ideal gözüküyor!

home office calisanlar icin calisma masalari 13

Tüm genellemelerden kurtulup kendinize tıpkı bir makyaj masasına benzeyen bir çalışma masası kurabilirsiniz. Hatta işinizi görecek bir aynayla beraber bir masayı hem çalışma masası hem de makyaj masası olarak kullanabilirsiniz.

home office calisanlar icin calisma masalari 03

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here