İkizler burcu hava gurubuna ait bir burçtur. Meraklı, heyecanlı ve enerjik olarak bilinen bu burcun özelliklerini sıralayacağız.

Güçlü yönleri: Nazik, sevecen, meraklı, uyarlanabilir, çabuk öğrenme ve fikir alışverişi

Zayıf yönler: Sinir, tutarsız, kararsız

İkizlerin Sevdiği Şeyler: Müzik, kitap, dergi, hemen hemen herkesle sohbet etmek, kasaba etrafında kısa geziler

İkizler Sevmediği Şeyler: Yalnız olmak, sınırlı olmak, tekrarlamak ve rutin olmak

İkizler burcu değişken karakteri ile bilinir. Farklı karakterleri temsil eden ikizler burcu için hangi karakteri ile karşılacağınız kesin değildir.  Duygu durumu çok çabuk değişen ikizler burcunun: aniden, ciddi, düşünceli ve huzursuz olma eğilimi vardır, sosyal, iletişimsel ve eğlenmeye hazır olan ikizler burcunu anlamak bir hayli zordur.

İkizlerin sembolü, Terazi ve Kova’ya eşlik eden Hava unsuruna aittir ve bu onu aklın her yönüne bağlar. İletişim, yazı ve hareketi temsil eden gezegen Merkür tarafından yönetilir. Bu güneş burcunun altında doğan insanlar çoğu zaman diğer yarısının kayıp olduğunu hissederler, böylece sonsuza kadar yeni arkadaşlar, akıl hocaları, meslektaşları ve konuşacak insanlar ararlar.

İkizlerin değişebilir ve açık akılları onları özellikle yazar ve gazeteci olmak üzere mükemmel sanatçılara dönüştürüyor, yetenekleri ve esneklikleri onları ticaret, sürüş ve takım sporlarında da başarılı kılıyor. Dünyadaki her şeyi deneyimleme isteği ile doğmuş, çok yönlü, meraklı ve eğlenceli insanlar olan ikizler asla sıkılmadan yaşamaya çalışan insanladır.

İkizler burcu çok yönlü bir burç olduğu için kısıtlanmak asla onlara göre değildir. Sevgili, arkadaş veya ailesi tarafından kısıtlanmalara karşı dik bir duruş sergileyecektir. Kıskanılmayı severler fakat gereksiz kıskançlıklara asla gelemezler. Farklı karakterleri bir arada yaşadıkları için maceraya açıktırlar fakat bundan da çabuk sıkılabilirler. İkizler burcu aynı işi sürekli yapamazlar, tatil anlayışları da böyledir. Sürekli aynı ortamda tatil yapmak onlara göre değildir. Onlar iletişim kurabileceği bir tatil ararlarken kimi zaman kendileri ile sessiz kalmak isteyebilirler.

Duyguları çok hızlı değişen ikizler burcu insanları anlama çabasında olmak gibi olumlu bir özelliği sahiptir. Araştırmacı ruhları sayesinde sürekli sorgular ve insanların neyi neden yaptığını sorgularlar.

Lüksü sevselerde gösteriş meraklısı değildirler. Onlar için öncelik rahatlık ve konfordur. Her daim konforlu ve şık giyinmeyi tercih ederler. Yeri geldiğinde ince topuklu ayakkabı giyebilen ikizler kadını daha çok doğa içinde spor giyimden yanadır.

 

İkizler Burcu Aşk ve Seks

Eğlenceli bir burç olan ikizler burcu aşk hayatında entelektüel bir arar. Aynı şeylerden zevk alabileceği, fiziksel temas sırasında eşiyle uyum sağlayabileceği bir birliktelik arar. Değişime ayak uyduran, bilgili, yüksek enerjiye sahip, akıllı ve aktif kişilerle birlikte olmak isterler.

İkizler, keskin dönüşler yapabilirler, onları sevenleri geride bırakabilirler, ancak zaman içinde sevgi dolu bir temel inşa etmeye hazır, kendi hızlarında takip edebilecek ortaklar vardır. Sevdikleri ve aşık oldukları zaman oldukça sadık ve uzun süre ilişki yaşayabilecek bir insana dönüşebilirler.

İkizler Burcu Arkadaş ve Aile

İkizler burcu çok sosyal bir burçtur bu sebeple çok sayıda arkadaşı vardır. Kendilerinden zeki ve onlara yeteceğini düşündüğü kişilerle arkadaşlık kurmak isterler. Arkadaşlıkta zıtlıktan hoşlanırlar böylece kendilerini tamamlayacağını düşünürler. Arkadaşları onlar için her şeydir. Sadakat onlar için önemlidir. Zor durumlarda her daim arkadaşlarının yanında olan ikizler aynı özeni kendileri içinde görmek isterler.

İkizler burcu aile konusunda çok titiz bir burçtur. Aile ilişkilerine önem verir ve tüm aile ile aynı yakınlığı kurmak için çaba harcalarlar.

İkizler Burcu Kariyer ve Para

 

Entelektüel bir burç olan ikizler için meslek seçimi oldukça zor bir süreçtir. İkizler burcu dinamik bir çalışma ortamı hayal ederler. Yaratıcı ve zeki olmaları sebebi ile onlardan çok iyi; gazeteci, yazar, politikacı, avukat, vaiz, tüccar olabilir. Sanata olan ilgileri ve paraya olan düşkünlüğü de kimi zaman onları kararsız bırakabilir. Çünkü ikizler çok parası olsun ister ve bunun için çok çalışır. Fakat sanat ile ilgilenirken maddi boyutu da düşünebilir.

İkizler burcu rutin olmayan, hareketli, sosyal çevresi olabilecek sosyal ortamlarda çalışmak için vardır. Çoklu görevlere hazırdırlar, problem çözme beceleri üst düzeydedir bu sebeple iyi bir araştırmacı ve yönetici olabilirler.

İkizler Burcu Erkeği Özellikleri

İkizler burcu erkeği özellikleri arasında hayat dolu olması, sıkıcı anlar ile asla hayal kırıklığına uğratmaması bulunmaktadır. Espirili, enerjik, eğlence arayışı içinde olan ikizler burcu erkeği oldukça hassas bir ruh haline sahiptir. İlgiyi ve ilgilenmeyi severler. Kadınlara oldukça hassas yaklaşır ve özgün bir erkek yapısına sahiptirler.

İkizler burcu erkeği konusunda kararsız kalmamız için bir kaç tüyo daha verelim. Keyif adamı olan ikizler erkekleri oldukça çalışkandırlar. Yaptıkları işte kolay yolu bulur ve işlerini bu yolla halledebilirler. Bir kadın ile birlikte olmak isterse konuşma yeteneği ile bunu kolaylıkla yapabilirler. İkizler erkeğinin kalbini kazanmak için, bakımlı, eğlenceli, aktif, onu dinleyen, maceracı, şakalarına  gülen ve onun zevkine güvenen biri olmalısınız.

İkizler Burcu Kadını Özellikleri

İkizler burcu kadını anlaşılması zor bir kadındır. Çünkü o size göre şekil alacaktır. Size davranışları ile bir başkasına davranışı asla aynı olmaz. Kibarlık ve centilmenlik onun için oldukça önemlidir. Enerjik, şaka yapamayı seven, sanatın her alanı ile ilgilenebilen, farklı deneyimlere açık, bazen utangaç olabilen ikizler burcu kadını için en önemli şey arzuları ve istekleridir. Hayatı tek yönlü yaşamayı sevmezler. Aynı anda birden fazla iş yapmak onlar için oldukça mnemlidir. Entellektüel arzuları cinsel hayatına da yansır. Bu sebeple sapyoseksüel bir burçtur.

Bir İkizler kadını genellikle çok utangaç olmasa da, ciddi ve kararlı bir ilişkiye girmek zaman ve sabır gerektirir. Bununla birlikte, cinsel ve entelektüel arzularını tatmin edebilecek bir adam bulduğunda, bu kadın sıra dışı bir şekilde gerçekleşse de, bir aile, evlilik ve birlikte yaşlanmayı öneren kişi olacak. Yeni şeyleri öğreten ve gördüğü ve ustaca olduğu anlayışları olan ortaklardan etkilenir.

İkizler Burcu Nelerden Hoşlanır?

İkizler burcu nelerden hoşlanır? Sorusunun cevabı aslında biraz açık. Değişken burç olan ikizler yeni deneyimlerden, sanatsal faaliyetlerden, doğada tatil yapmaktan, yalnız başına vakit geçirmekten, ailesi ve sevdikleri ile sohbet etmekten hoşlanır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here