İkizler burcu ünlüleri, belki de burçları ikizler olduğu için böylesine ünlü olmayı başarabilmişlerdir. Ne dersiniz? Sonuçta hava grubuna mensup, zekâsıyla ve görünüşüyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran, çalışkan, azimli, kafasına koyduğunu mutlaka yapan kişilerin burcundan bahsediyoruz. Eh bu burçtan olan kişilerin ünlü olması da çok normal.

Peki kim bu ikizler burcu ünlüleri?

1-Angelina Jolie

Angelina Jolie neredeyse tüm dünyada tanınan, güzelliğiyle göz kamaştıran, yardımseverliğiyle gönüllerde taht kuran çok başarılı bir kadın… Evet, kendisi tam bir ikizler burcu.

Pek çok ödül almış olan Angelina Jolie uçak bile kullanabiliyor.

2-Natalie Portman

Natalie Portman yani namıdiğer Mathilda…

Leon filmiyle küçük yaşta şöhret kapılarını ardına kadar açmayı başarabilen Portman da ikizler burcu ünlüleri kervanından.

Güzel oyuncu 2003 yılında Harvard üniversitesi psikoloji bölümünden mezun oldu. Verdiği bir röportajda ‘akıllı ve donanımlı olmak, film yıldızı olmaktan’ iyidir diyen Natalie Portman başarısını sadece oyunculukla sınırlandırmak istememiş olsa gerek.

3-Fahriye Evcen

Fahriye Evcen Türkiye’de son dönemlerde en çok ilgi gören ünlülerden. Güzellik desen onda, oyunculuk desen onda… Duruşuyla, bakışıyla, hanımefendiliğiyle farkını ortaya koyan Fahriye Evcen de ikizler burcu ünlülerinden.

Oyunculuk alanındaki başarısı ve güzelliğinin yanı sıra müzikle de ilgili olan Fahriye Evcen, hem çok güzel ve huzur veren bir sese sahip hem de harika piyano çalıyor. On parmağında on marifet dedikleri bu herhalde.

4-Adriana Lima

Adriana Lima da İkizler burcu ünlülerinden. Tanımayanınız yoktur zaten.

Güzelliğiyle yürekleri hoplatan süper modelin, en seksi kadınlar sıralaması yapılsa zirveyi zorlayacağından eminiz.

Dünyaca ünlü markaların reklam yüzü olan Adirana Lima, en büyük çıkışını Victoria’s Secret defilesinde yer alarak yaptı

5-Evrim Akın

Evrim Akın ikizler burcunun tüm yeteneklerini ve güzelliğini kendisinde barındırmayı başarabilmiş bir kadın. Yer aldığı bütün projelerde oyunculuk anlamında harika performanslar sergiliyor. Öyle ki onu izlerken içten içe ” Ohaa falan oldum yaniii” gibi tepkiler vermemek elde değil.

6-Sıla Gençoğlu

Sıla Gençoğlu, çok başarılı bir şarkıcı, söz yazarı ve bestekar. Yani tam anlamıyla müzikle iç içe yaşıyor. Yazdığı, bestelediği ve seslendirdiği şarkılarla dinleyicilerin kalbine dokunuyor hatta bazen kalbini delip geçiyor.

7-Haluk Bilginer

Haluk Bilginer’den bahsederken ne desek bilemiyoruz. Sadece oyuncu desek az kalacakmış gibi geliyor. Rolünü adeta yaşayan üstat yer aldığı her projede izleyenleri kendisine biraz daha hayran bırakıyor.

Sadece sesindeki karizmadan bile söz etmeye kalksak sayfa safya yazmamız gerekiyor.

8- Johnny Depp

Johnny Depp, rockstar olmak için liseyi bırakmış bir çılgın aslında. Müzik alanında kariyer yapmayı hayal ederken dünyaca ünlü bir oyuncu olmuş.

Yakışıklılığından bahsedecek olursak, iki kere “yaşayan en seksi erkek” seçildiğini söylemek yeterli olacaktır herhalde.

Son olarak Johnny Depp’in Bahamalar’da bir adası olduğunu da eklemezsek olmazdı.

Tahmin edileceği üzere o da ikizler burcu.

9-Kenan İmirzalıoğlu

Kenan İmirzalıoğlu da tam bir ikizler erkeği.

1995 yılında Türkiye’nin En İyi Modeli seçilen İmirzalıoğlu Best Model of the World yarışmasına da katıldı ve kazanan ilk Türk erkeği oldu.

Oyunculuk kariyerindeki başarısının temellerini de, Deli Yürek dizisinde canlandırdığı Yusuf Miroğlu karakteriyle attı. Daha sonra pek çok projede yer alan İmirzalıoğlu başarı basamaklarını hızla tırmandı

10- Morgan Freeman

Morgan Freeman pek çok ödüle layık görülmüş, oyuncu, yapımcı ve seslendirme sanatçısıdır.

Yer aldığı her projede, oyunculuğuyla izleyenlerin hayranlığını tekrar tekrar kazanan Freeman da ikizler burcu ünlülerinden.

Çocuk yaşta oyunculukla tanışan Freeman, ilk kez “The Pawnbroker” filminde yer aldı. Yıldızının ilk parlayışıysa, 1971 yılında “Who Says I Can’t Ride a Rainbow?” filmiyle gerçekleşti. Sonrasında durdurabilene aşk olsun.

11-Adile Naşit

Adile Naşit yani hepimizin Hafize Ana’sı…

Aramızdan ayrılmış olduğu halde, filmleri hala ilk günkü gibi seyredilmeye devam ediyor. Oynadığı filmlerdeki başarısı, hele o gıdaklar gibi gülüşü yok mu… Özellikle belli bir nesil için unutulmazlar arasında.

Sanatçı bir aileden gelen ve küçük yaşta oyunculukla tanışan Adile Naşit Yeşilçam’a kazandırdığı sayısız filmin ardından, 11 Aralık 1987’de hayata gözlerini yumdu… Neyse ki bize filmlerini bıraktı…

12-Bülent Ersoy

Bülent Ersoy gibi bir ses sanatçısı bir daha kolay kolay dünyaya gelmez. Boşuna Diva demezler insana değil mi?

Yeteneğini eğitimiyle de pekiştiren Ersoy yıllardır tahtını kimseye kaptırmıyor. Bu derece başarılı olmasında ikizler burcu olmasının çok etkili olduğu kesin.

13- Kenan Doğulu

Kenan Doğulu da ikizler burcu ünlülerinden. Yakışıklılığı, sempatikliği ve başarısıyla kendisinden sıkça söz ettiren Doğulu’nun, müzikle tanışması çok küçük yaşlarda oldu. Daha 5 yaşındayken konservatuarın piyano bölümüne birincilikle girmeyi başardı ve altı sene piyano bölümünde eğitim aldı.

2007 Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye’yi temsil eden Doğulu 4. Oldu.

14- Tupac Shakur

Tupac Shakur, ikizler burcunun yeteneğine sahip olsa da maalesef bunu kullanacak çok zamanı olamadı. 1996 yılında öldürüldü.

Rap müzik yapan Tupac, müzikle ilgilenmeye daha çocukluk yıllarında başladı ve ölümüne kadar da devam etti. Yaşasaydı rap müzik adına çok önemli çalışmalar yapardı mutlaka. Şu an aramızda olmadığı halde hala sevenleri ve dinleyenlerinin sayısı oldukça fazla.

15-Orhan Pamuk

Orhan Pamuk İsveç Akademisi tarafından verilen Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanmış olan ünlü yazarımızdır. Çok sayıda kitap yazmış ve türk edebiyatına ciddi katkılar sağlamıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here