İlk buluşmalar her zaman çok önemlidir. O gün, birey olarak nasıl bir profilde olduğunuz buluşma gününüzün tekrarlanmasını belirleyen en önemli unsur olacaktır. Bununla birlikte dış görünüşünüzün de karşı tarafta bir etki yaratması o günü özel kılacaktır. Unutamayacağınız bir ilk buluşma hayal ediyorsanız işte size dış görünüşünüzle akıllardan çıkmayacağınız ‘iyi buluşmada ne giyilir?’ önerileri…

İlk Buluşmada Ne Giyilir?

Öncelikle ilk buluşmada altın kural kendiniz gibi olmayı asla bırakmayın ve bu kuralı dış görünüşünüzde de uygulayın. Etkilemek adına abartıya kaçmayın. Sınırlarınızı unutmayın. Şöyle ki karşı tarafı siz, siz olduğunuz için etkilemeye çalışın. Cinsel cazibeniz ile etkilemek uğruna tarzınız dışında giyim tercih etmeniz sizi olduğunuz gibi göstermeyecektir. Aksine böyle bir davranış yüzeysel duygulara kapı açacaktır.

Tek amacınız sadece etkilemeliyim ise ve bu düşüncelerle hareket ederseniz yüksek ihtimalle devamı gelmeyecektir.

Böylesi bir amaç benimsemek yerine kendiniz günlük hayatınızda nasıl bir tarzınız varsa o tarzı bozmadan ekstra bir bakım uygulayarak buluşmaya gitmeniz daha sağlam bir ilişki başlatmanıza yardımcı olacaktır. Her zaman kendiniz gibi ve bakımlı olursanız zaten şık ve alımlı görüneceğinizi unutmayın.

Kadınlar İçin İlk Buluşmada Ne Giyilir Önerileri

1- Elbise Giyebilirsiniz

Elbisenizi mevsimine göre seçebilirsiniz. İlkbahar-Sonbahar mevsimlerine göre hazırlanacaksanız elbise-çorap-babet üçlemesi yapabilirsiniz. Kış mevsimi için kaban-şapka-bot üçlemesini de hoşunuza gidecektir. Yaz için ise elbise-sandalet-gözlük üçlemesini deneyebilirsiniz.

2- Deri Parçalar Kullanabilirsiniz

Deri, bulunduğu ortama uyum sağlayan ender parçalardan bir tanesidir. Bu nedenle işinizi çok kolaylaştıracaktır. Deri pantolon-bluz, deri etek-gömlek kombinlerini yapabilirsiniz.

3-İkili Parçaları Tercih Edebilirsiniz

Kalem etek-büstiyer kombinlerini tercih edebilirsiniz. Sizi her zaman şık bir o kadar sade ve alımlı gösterecektir.

4- Vintage Kombinleri Deneyebilirsiniz

Vintage son dönemlerde adından sıkça söz ettiriyor. Vintage gömlekler ile mom jean kombinleri ise çok popüler. Sizde böyle bir kombin yaparak ilk buluşmaya gidebilirsiniz.

5-Rahat Parçaları Tercih Edebilirsiniz

Her ne durumda olursa olsun rahatlığınızdan ödün vermiyorsanız spor ayakkabı-jean-tişörtler tam size göre. Kullanacağınız aksesuarlarla tarzınız dikkat çekecektir.

İlk Buluşmada Kaçınılması Gerekenler

1- Aşırı Makyajdan Kaçının

Aşırı makyaj yapmak sizi siz gibi göstermeyecektir. Fazlalık her zaman kaçınılması gereken bir durumdur. Özellikle buluşmanız gündüz saatlerinde ise aşırı makyajdan tamamen uzak durmanız gerekmektedir.

2- Süper Mini Etekler Giymeyin

Tercihen süper mini etekleri tercih etmek isteyebilirsiniz ama etmeyin. Süper mini etekler, karşı tarafın algısını sadece cinselliğe yönlendirecektir. Aranızda derin bir ilişkini oluşmasına engel olacaktır.

3- Yüksek Topuklu Ayakkabılar

Yüksek topuklu ayakkabı giymeniz gün boyunca yürümenizi engelleyecek ve rahatınızı bozacaktır. Uzun yürüyüşler yapamayacak ve rahatsız olduğunuzu sürekli belli eder halde olacaksınız. Bunun yerine ayağınızın gün boyu rahat edeceği bir ayakkabı giymeniz sizin için en doğrusu olacaktır.

4- Bakımsızlığa Dikkat

Bakımınızdan asla taviz vermemelisiniz. Saçınızın şekilli durduğundan ve  taze olduğundan emin olur. Parfümünüzü ve el kreminizi yanınızdan eksik etmeyin. Kıyafetlerinizin temiz olup olmadığını kontrol edin.

5- Koyu Renk Rujlardan Uzak Durun

Koyu renk rujları tercih etmeniz sizi zor durumda bırakacaktır. Sürekli tazelemeniz gerekecektir. Yemek yerken ya da içeceğinizi yudumlarken dişlerinize bulaşma ihtimali çok yüksek olacaktır. Bu riske girmeden daha doğal renkler, parlatıcılar tercih etmeniz sizi kurtaracaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here