Biz kadınların korkulu rüyası ve kaçınılmaz sonu olan kırışıklıklar büyük sorun içermektedir. 20 ‘li yaşlar da ufak ufak kendini bize göstermeye başlarlar. Bizi aynalara bu kadar geç yaşta küstürmemeleri için size özel 5 yol hazırladım, gelin birlikte inceleyelim.

5- Kayısı Çekirdeği Yağı

merve maden 3

Kırışıklıklarımızın en belirgin olarak ortaya çıktığı yer , göz altındadır. Göz altı kırışıklıkları 20 li yaşlarda kendini göstermeye başlar. Bunun en önemli sebeplerinden biri güneş ışığıdır. Gözlük kullanmıyorsanız kırışıklık olması kaçınılmazdır. Kırışıklıkları geciktirmek için kayısı çekirdeği yağı faydalı olacaktır. Her gece 2-3, damla yağı göz altınıza masaj yaparak uygulayın.  Düzenli olarak uyguladığınızda faydasını kısa sürede göreceksiniz.

4-Yoğurt Suyu

mervemaden 2

Yoğurt tüketirken genellikle suyunu dökeriz. Aslında en faydalı olan kısmı suyudur. Her gün 1 defa cildinizi yoğurt suyu ile silmelisiniz. 20 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık su ile durulamalısınız. Bu sayede cildiniz gençleşir , siyah nokta oluşumunu önler ve kırışıklıklar açılarak cilt gerilir.

3- Yumurta Beyazı İle Botox Etkisi

mervemaden 5

1 adet yumurta beyazını 1-2 damla limon suyu ile birlikte mikserde çırpıyoruz. Kar gibi olana kadar bu işlemi yapmalısınız. Sonra bu karışımı yüzümüze sürüyoruz. İlk 5 dakikada bile yüzünüzün ne kadar gerildiğini hissedeceksiniz. 15 dakika sonra yüzünüzü yıkamalısınız. Haftada bir bu işlemi tekrar etmeniz yeterli. Önemli! Maske yüzümüzde iken kesinlikle mimik yapmıyoruz.

2- Salatalık Maskesi

MERVEMADEN 4

Göz çevresinde oluşan koyu halkaları, şişlikleri ve yorgunlukları gidermek için salatalıkla yapılan bakım tarifi vereceğim. 2 dilim halka halinde kestiğiniz salatalığı 5 dakika buzluğa koyun. Daha sonra 10 dakika gözlerde bekletin. Göz altı morlukları ve kırışıklıkları içinde soğuk sütün içine dilimleri atın. Dolapta beklettikten sonra aynı şekilde gözlerimize koyalım. 15 dakika beklettikten sonra yüzümüzü yıkayabiliriz.

1-Kaymak, Elma Maskesi

mrve mden 6

Bu maskeyi hazırlamak için soyulmuş bir elma ve üç kaşık kaymağı mikserle bir kaç dakika karıştırmanız yeterli. Karışımı cildinize yaydıktan sonra temiz bir bezle yüzünüzü kapatın. Yaklaşık on dakika bekledikten sonra maskeyi silin ve yüzünüzü ılık suyla temizleyin.
Faydası kaymak cildi yumuşatır, nemlendirir ve cilde elastikiyet kazandırır. Kırışıklara karşı da etkilidir. Elma ise cildin diri kalması için önemli bir besindir.

Daha çok gencim böyle şeylere ihtiyacım yok demeyin. Şimdi yaptığınız bu maskeler 40 yaşınıza geldiğinizde farkı ortaya koyacak. Şimdiden bu bakımları yaparak kırışıklıkların geç çıkmasını sağlayacağız. Bu 5 öneriden hangisi kolayınıza geliyorsa yada hangisine ihtiyacınız varsa uygulamalısınız. Genç ve güzel bir cilt için size önerilerim bu kadar. Sağlıklı günler diler bir daha ki yazımızda görüşmek ümidiyle hoşça kalın. 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here