Kısa bir süre önce Iphone kullanıcılarının merakla beklediği modeller Iphone 6 ve Iphone 6 Plus piyasaya çıktı. Çıktığı günden itibaren ön siparişinde bile rekorlar kıran bu modeller hakkında bilgileri merak ediyorsunuzdur. Boyutundan, teknik özelliklerine ve rengine kadar tüm özellikleriyle merak uyandıran bu modellere sizinle birlikte yakından bir göz atalım.

Iphone 6 ve Iphone 6 Plus Kullanıcılarıyla Tanıştı (1)

 

Asıl beklenilen tanıtımda Appla watch ve Iphone 6’nin tanıtılmasıyken, Aplle CEO’su Tim Cook Iphone 6 Plus adı verilen modellerinide görücüye çıkardı. Bu haberin kullanıcılar tarafından oldukça mutlu bir haber olarak alığılanması tercih kısmında biraz tereddütlere düşürdüğü görülmekte.

 

 

Iphone 6 ve Iphone 6 Plus Kullanıcılarıyla Tanıştı (2)

Iphone 6 ve Iphone 6 Plus’ın özelliklerinden bahsedecek olursak önceliği ekran boyutlarına vermek gerektiğinin düşüncesindeyiz. IPhone 5S’de 4 inç ekran boyutu bulunurken 6 ve 6 Plusta bu boyut ileri seviyelere çıkarılmış. IPhone 6’da 4,7 inç olan ekran, IPhone 6 Plus’ta 5,5 inç olarak devam ediyor. IPhone 6 Plus’tan sonra gelecek olan modelde ekran boyutunun daha artması beklenirken nasıl bir modelle karşılaşacağımız şimdiden merak konusu oldu.

Iphone 6 ve Iphone 6 Plus Kullanıcılarıyla Tanıştı (3)

Apple CEO’su Tim Cook konuşmalarında en ince telefonlarını piyasaya sunduğunu dile getirdi. IPhone 6 diğer modellere göre 6.9 mm boyutuyla daha ince. Gözle görülür derecede bir inceliğe sahip olan telefon’u 7.1 mm ile IPhone 6 Plus takip ediyor.

Iphone 6 ve Iphone 6 Plus Kullanıcılarıyla Tanıştı (4)

İki modelinde oldukça şık bir tasarımı olduğunu hepimiz biliyoruz. Genellikle Apple’ın çıkardığı tüm ürünler şıklığıyla kendilerine hayran bırakıyor. Şıklığından çok telefonda kullandığımız bir özellik ise Kamera’sıdır. 8 Mpix kamerası ile beklenilen değeri göremese bile kamerasında olan odaklama hızını arttırarak bu modellerde çok fazla bir şekilde yenilenmeye gidildiğini göstermektedir. Flaşlı çekimlerde daha gerçekçi görünmesi gibi yeni özelliklerle hayranlarına düşük megapikselli bir kameradan fazlasını sunuyor. Kamera kısmına gelecek olursak bu otomatik olarak odaklama yapabilen bir mekanizmaya sahip Kamera bölümü Fotoğraf kısmından daha albenili görünmekte.

Iphone 6 ve Iphone 6 Plus Kullanıcılarıyla Tanıştı (5)

IPhone 6 Plus’ta daha uzun bir pil ömrünü vaad eden Tim Cook, ekran çözünürlüğünün ve kasasının geniş olmasının bu duruma sebep olmasınıda ekliyor. IOS 8 ile sunulan telefonlarda 3G’nin kapanmıyor olması ise bazıları için sorun teşkil etmesede birçok kullanıcı şarjlarının çabuk bitecek olmasından şimdiden şikayetçi olmaya başladı.

Bu iki modelin diğerlerinden bir farklı ise telefonu yana çevirerek kullanabiliyor olmanız. Bu durumun özellikle oyun oynayan kişilerde göz kamaştırabilir. Sadece yeni telefonlarını değil Apple Pay adı verilen ve bu telefonlarla birlikte hayatımıza girecek olan yeni Apple ödeme sisteminide kullanıcılarıyla tanıştıran yetkililer, kredi kartlarının kendi içlerinde güvenli bir alanda saklamak için böyle bir uygulamaya gittiklerini belirtiyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here