İşyeriniz kıyafet konusunda biraz serbestlik tanısa da insanların size karşı takındıkları ciddiyetin değişmemesi için, doğru algılanabilmek ve dikkate alınabilmenizi sağlamak için işyerinde uzak durmanız gereken bazı kıyafetler var. Aslına bakarsanız sıradan bir ofis ortamına bakarak bunların ne olduğunu tahmin etmek hiç de zor olmayacaktır ama biz yine de sizler için kaleme alalım dedik. İşte işe giderken her şekilde uzak durmanız gereken kıyafetler ve aksesuarlar.

isyerinde ne giyilmez 11

Çok Büyük Küpeler

Büyük bileklikler, ya da koca taşlı kolyeler artık moda. Ofis ortamında da sade, tek renk kıyafetleri mükemmel bir şekilde tamamladıkları için kadınlar tarafından baş tacı ediliyorlar. Ofiste büyük kolyeler ve bileklikler hoş karşılanıyor, işin aslı hoş da duruyor ama bu kural ne yazık ki küpeler için geçerli değil. Küpeler büyük olduğu zaman her daim ciddiyetten uzak ve ucuz duruyor. Takan kişi için de dikkat dağıtıcı oluyor. Bu nedenle işyerine çok da yakışmadığın söyleyebiliriz.

isyerinde ne giyilmez 04

Çocuksu Tokalar

Resmi bir kuruma giderken allı güllü tokalar takmak mı? Hayır sevgili hanımlar bu tutkumuzu ilk okulda bırakmamız gerekiyordu. Ofis ortamı kıyafet konusunda ne kadar serbest bir tutuma sahip olsa da çocuksu tokalar takmak, çiçekli böcekli saç aksesuarları kullanmak ofiste pek de hoş karşılanmayacaktır.

GFF_GAW13E_Hair_Jewellery_0_030_1246797.pdf

Plaj Çantası

Yaz geldiği zaman plaj çantaları sadece plajda değil, günlük hayatımızda da kullandığımız aksesuarlara dönüşüyor. Ancak yine de ofis ortamı büyük, renkli bir plaj çantasını kaldırabilecek bir ortam değil. Plaj çantanızı plajda ya da haftasonu gezmelerinde kullanmak için saklamanızı öneririz. Ofis ortamında daha klasik, deri çantalar daha çok yakışacaktır.

isyerinde ne giyilmez 03

Çok Ses

Evet, başlık pek bir şey anlatmıyor olabilir. Ama şöyle diyelim, kim ofisinde yürüyen bir ses kütlesinden hoşlanır? Yürüdükçe ses çıkaran ayakkabılar, klavyeye bastıkça şıngırdayan aksesuarlar, ya da durduk yere üzerindeki detaylardan ses yükselen kıyafetler… İşte bunlar ofis ortamında kesinlikle giyilmemesi gereken şeylerden. Zira birçok kişinin konsantrasyon problemi ve kızgınlık sebebi olabilirsiniz.

isyerinde ne giyilmez 05

Aşırı Topuklu Ayakkabılar

Topuklu ayakabılar ofis için harika bir fikirdir. Ancak topukları uygun yükseklikte olduğu sürece. Örneğin zarif, ince topuklu bir stiletto ofis şıklığınızı doruğa çıkarırken aşırı yüksek platform topuklar var ettiğiniz karizmanızı çizebilir ve ofise hiç yakışmadığınızı hissedebilirsiniz. Sonuçta sahneye çıkmıyorsunuz, bu nedenle işyerinde aşırı yüksek topuklardan uzak durmanızı öneririm.

isyerinde ne giyilmez 09

Bantlı Topuklu Ayakkabılar

Eğer topuklu ayakkabıların bazı çeşitlerinin üzerine bir sünger çekmemiz gerekiyorsa bunu bantlı topuklu ayakkabılar için de uygulamamız gerekiyor. Bantlı topuklu ayakkabılar biraz daha spor bir görüntüye sahiptirler. Bu nedenle işyeri için çok da uygun olmadıklarını söyleyebiliriz.

isyerinde ne giyilmez 10

Piercingler

Kulağın üst kısımlarında ya da göbek deliğinde olmasında herhangi bir sakınca yok elbette, sonuçta görünmüyorlar çoğunlukla. Ancak dudağın üstünde, burunda, ya da yüzde görülebilecek başka bir yerde piercing kabul edelim ki ciddi bir hava esmesi gereken ofis ortamına çok da yakışmıyor.

isyerinde ne giyilmez 07

Parmak Arası Terlikler

Aslında terlik fikri her türlü irrite edici ofis ortamında. Ama parmak arası terlikler daha da ciddiyetsiz kaçıyor. Bu terlikler sadece plaj ortamına yakışıyor. Şık bir kalem eteğin altına parmak arası terliği düşünmek dahi istemiyoruz.

isyerinde ne giyilmez 06

File Çoraplar

Ne türlü çorap giyerseniz giyin, hatta gerekirse soğuk kış günlerinde bile olsa çıplak bacaklarla işe gidin. Ama kesinlikle ofis ortamında file çoraplardan uzak durun. Siyahtan bir şey olmaz diye düşünmeyin file çoraplar öyle ciddiyetsiz ve ucuz durur ki ofis ortamında hiçbir renk, hiçbir doku kurtaramaz bu çorapları.

 isyerinde ne giyilmez 02

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here