Göz makyajı, birçok makyajın kilit noktası olmaktadır. Gözlerin güzelliğini, büyüklüğünü ortaya çıkaran makyajlar makbuldür. Bazen bir eyeliner yeterlidir gözler için ama bazense gözlerin daha da çok ortaya çıkarılması için farlara ihtiyaç duyulur. Farlar bir göz makyajı için ihtiyaç duyabileceğiniz her rengi barındırabilecek bir çeşitliliğe sahiptir. Hayalinizdeki rengin tam olarak karşılığını bulabilirsiniz yani. Ancak bu farların kullanımında da çeşitli püf noktalar vardır. Farlarla yapacağınız iyi bir göz makyajı için olmazsa olmazları tanımaya hazır mısınız?

iyi bir goz makyaji icin olmazsa olmaz 5 sey 03

 5.Far Bazı

Farın rengini iyi verebilmesi için, aynı zamanda kalıcı olması için olmazsa olmaz malzemelerden biridir far bazı. Gün sonunda aynada katlanma bölgenizde birikmiş yağlı farlarla karşılaşmak istemiyorsanız far bazı sizin kurtarıcınız olabilir.iyi bir goz makyaji icin olmazsa olmaz 5 sey 04

Editörün Önerisi: Gratis mağazalarında satılan The Balm markasının Put a Lid On It adlı far bazı, en kötü farları bile yola getirecek bir formülasyona sahip. Pahalı fiyata sahip muadillerini aratmıyor.

iyi bir goz makyaji icin olmazsa olmaz 5 sey 10

4.Karıştırma Fırçası

Farların birbirine geçişini sağlamak, göz kapağı üzerinde daha doğal bir görünüm sağlamak için böyle bir fırçaya ne kadar ihtiyacınız olduğunu kullandıkça anlayacaksınız. Bu fırçalar sayesinde far renklerini birbirleriyle uyum  oluşturacak şekilde birbiriyle karıştırabilir ve farları iyice dağıtarak gözlerinize buğulu bir ifade kazandırabilirsiniz.

iyi bir goz makyaji icin olmazsa olmaz 5 sey 11

Editörün Önerisi: Yalnızca MAC mağazalarından satın alabileceğiniz 217 numaralı fırça göz makyajında en aranan fırçalardan. Farı uygulamak için de kullanabileceğiniz bu fırça göz makyajı için oldukça işlevsel.

iyi bir goz makyaji icin olmazsa olmaz 5 sey 06

 3.Karıştırma Rengi

En doğal ya da en ağır makyajlarda doğal bir görünüm için kullanabileceğiniz bir karıştırma renginin olması göz makyajınızda daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Bu rengi, kendi ten renginizden birkaç ton koyu seçerek göz çukurunuzu belirginleştirebilir , daha doğal makyajlar elde edebilirsiniz. Ayrıca bu tonla farklı renkteki farlar arasındaki geçişi de daha rahat sağlayabilirsiniz.

iyi bir goz makyaji icin olmazsa olmaz 5 sey 01

Editörün Önerisi: Sephora ve Nars mağazalarında bulabileceğiniz Nars’ın Laguna isimli bronzerı birçok kişi için kontür ve karıştırma rengi olarak harika bir seçenek. Kendisi bir bronzer gramajında olduğu için sadece gözlerinize kullanacaksanız evladiyelik bir ürün.

iyi bir goz makyaji icin olmazsa olmaz 5 sey 09

Ancak dediğim gibi bu sizin ten renginize göre belirlenecek bir üründür.

 2.Renk Tonlarının Sıralandığı Bir Far Paleti

Göz makyajınız hakkında hem fazla düşünmek istemiyor hem de uğraşılmış bir görüntü istiyorsanız bir rengin en az 3 tonunun sıralandığı bir far paleti işinizi görecektir. Far paletleri onları özgürce taşıma imkanı sundukları için pratiklerdir.

iyi bir goz makyaji icin olmazsa olmaz 5 sey 12

Far paletlerinin daha fazla renge sahip versiyonları da bulunmaktadır ancak üçlü bir tanesi işinizi görecektir. En açık rengi baz olarak kullanabilir, orta rengi karıştırma rengi yapabilir ve en koyu renkle gözünüzün dış köşelerine gölge yapabilirsiniz.

Editörün Önerisi: Flormar’ın beşli paletlerinin arasında bulabileceğiniz 07 numaralı Nude Dudes palet hem gece hem de gündüz makyajlarında toprak tonlarıyla işinizi görecektir. Sadece toprak tonlarında makyaj yapmak istediğinizde değil, diğer renklerde de işinize yarayacak oldukça kullanışlı bir palet. Birçok kişi geçiş rengini bu palette bulabilir.

iyi bir goz makyaji icin olmazsa olmaz 5 sey 02

 1.Maskara

Bir göz makyajının son dokunuşu, tamamlayıcısı ve asıl olmazsa olmazı maskaradır. Farınızı mükemmel bir şekilde sürmüş, eyelinerınızı mükemmel bir şekilde çekmiş olsanız da eğer bunlar maskarayla tamamlanmamışsa hiçbir anlamı olmayacak , hatta kötü duracaktır.

iyi bir goz makyaji icin olmazsa olmaz 5 sey 07

Editörün Önerisi: Maybelline New York markasının Rocket Volume isimli maskarası, özellikle plastik fırça sevenlerin hayran kalacağı bir maskaradır. Sık tarağı sayesinde bütün kirpiklerinizi tek tek ayıran, belirginleştiren, uzatan ve dolgunlaştıran bu maskaraya bir şans vermenizi öneririm. Maybelline New York markasını birçok kişisel bakım marketinden bulabilirsiniz.

iyi bir goz makyaji icin olmazsa olmaz 5 sey 08

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here