Sabahları ofiste açılmanız ve kendinize gelmeniz için en etkili yardımcınız bir fincan kahve. Kabul edelim sabahları pür dikkat gözlerimiz açık şekilde hangimiz işe başlıyoruz ki. Bu anlamda en iyi yardımcı ve dostumuz sıcak bir fincan kahve. İşinize motivasyonunuz yüksek başlamanız sizin içinde patronunuz içinde oldukça önemlidir 😉
Öyleyse hadi sizde fincanınızı doldurun. Bu sırada kahve hakkında bildiklerimizi ve bilmediklerimizi konuşalım…

Sabah Kahvesi

Yemek canavarı olarak ta adlandırılan Takeru Kobayashi 42 fincan kahveyi ard arda içti.

sabah kahvesi6

Özellikle sabahları içerisindeki uyarıcı maddeler sayesinde etkili bir uyandırıcı olarak tanıdığımız kahvenin herşey gibi fazlası zarar. Haftada 28 fincan ve daha fazla kahve içimi ölüm riskini %50 arttırmaktadır.

Sabah Kahvesi5

Bunun yanısıra kahvenin insan sağlığına yararları da bilinmektedir. Kadınlarda depresyonu azalttığı erkeklerde ise prostat kanserini %60 azalttığı bildirilmiştir.
sabah kahvesi 7

Alkol alanlara ise kahve yaramıyor. Bilinenin aksine alkolden ayılmak için içilen kahvenin pek çok zararı var. Bunlardan en kötüsü zihinsel yeteneklerin kaybolduğu. Bu şekilde direksiyon başına geçen sürücünün kontrolünü kaybetme olasılığı çok yüksek.

Kanserle mücadele kuruluşunun bildirimine göre, sayıları giderek artan kahve salonlarında yaygın olarak satılan bazı buzlu kahvelerin, mükellef bir yemekten daha fazla kalori içerdiği uyarısında bulundu.

WCRF, sigara alışkanlığının terk edilmesinden sonra, “kanserlerin önlenmesinde sağlıklı kiloyu korumanın, yani kalori alımının” önemini vurgulayarak, bu yıl sadece İngiltere’de 19 bin kanser vakasının eğer insanlar normal kilolarını aşmazlarsa önlenebileceği uyarısında bulundu.

Sonuç olarak normal tüketimi aşmayarak keyifle içtiğiniz her fincan kahve en iyi dosttur.

Afiyet olsun…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here