Dizi izlemek bir alışkanlıktır, bazen bir tutkudur. Her dizi izlenmez, bazı dizilerde dünyaya yayılarak insanlar arasında ki günlük konuşmalara kadar ulaşabilir. İnsanların hayatlarında bir eğlence aracı olarak bilinen televizyon, insanlar için hizmet vermektedir ve bunu iyi değerlendirmek gerekir.

Lost

Toplam 6 sezona sahip Amerikan drama dizisidir. Sezonlar birbiriyle tamamen bağlantılı olan bu dizi dünyaca tanınmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’ne uçan bir yolcu uçağının kaza yapması sonucu Güney Pasifik’te gizemli bir adaya düşen kazazedelerin hikâyelerini anlatmaktadır. Bu dizide bir çok karakter tanıyarak, bu gizemli adaya adeta bağlanacaksınız. Dizinin baş karakterleri doktor olan ve adada lider olan Jack Shephard (Matthew Fox),  dizinin kadın ana karakteri olan ve kaçak bir kadını canlandıran Kate Austen (Evangeline Lilly), dizide Jack Shephard ile sürekli çatışma halinde olan, kötü karakter olarak görünen ve aslında geçmişi yüzünden bazı kötü huylara sahip, James Ford (Josh Holloway) gibi bir çok oyuncu bulunmaktadır.

Prison Break

ABD yapımı 4 sezona sahip aksiyon dizisi.Dizinin baş karakterlerini  Micheal Scofield (Wentworth Miller), Lincoln Burrows (Dominic Purcell) ve Sara Tancredi (Sarah Wayne Callies)  oynamıştır. Micheal’ın abisi Lincoln idam cezası alan bir mahkumdur. Micheal onu hapisten kurtarmak için, hapse girer ve türlü planlarıyla abisini kurtarmak için çabalar. Bu sırada hapishanenin doktoru Sara’ya aşık olur ve sürekleyici bir serüven başlar.

Sherlock

Sherlock, Mark Gatiss tarafından televizyon için geliştirilen Sir Arthur Conan Doyle’ın aynı adı taşıyan romanlarına dayalı Britanya televizyon dizisidir. Her sezon 3 bölümü yayınlanan bu dizi, akıl oyunlarıyla ve şaşırtmacalarla doludur. Doktor Watson dahi kimse Sherlock’un ne yaptığını anlamayacak ve büyük bir heyecanla dizinin yeni bölümlerini bekleyecektir. Dizi halen devam etmektedir.

Dexter

Dexter 8 sezona sahip bir Amerikan drama dizisidir. Dizinin başrollerini Dexter Morgan (Michael C. Hall) ve Debra Morgan (Jennifer Carpenter) paylaşmaktadırlar. Gündüzleri kan analisti olan Dexter Mogan geceleri kötüler için büyük bir korku olmaktadır. Kötü insanları öldüren ve onları parçalara bölerek denize atan Dexter Morgan, kişiliğini bulma çabasındadır. Dexter Morgan’ın kız kardeşi Debra Morgan azim bir polis memurudur, bölümler ilerledikçe Debra Morgan Komiserliğe kadar yükselecektir. Debra Morgan çok samimi ve içten bir karakterdir. Sürekli küfür ediyor olsa da onu seveceksiniz.

Person Of İnterest

Halen devam eden Amerikan yapımı bilim kurgu, suç, drama, gerilim televizyon dizidir.  Hiç bir amacı kalmayan Reese ve milyarder yazılımcı Finch’in başı belada olan insanların, sorunlarını anlamaya çalışmaları ve onlara yardım etmelerini konu alan bir dizidir. Finch’in yaptığı bir makine sayesinde başı belada olan tüm insanları gören bir makine vardır bu makine terör olayları için üretilse de, bazı kısıtlamaları ayarlamayan Finch  tüm bu olanlara kayıtsız kalamaz ve insanlara yardım etmek için Reese ile birlikte çalışır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here