Kadınların politikaya aktif katılımlarını desteklemek üzere hazırlanmış Kadınlar Politikada isimli proje KA-DER tarafından hayata geçirildi.

Kadınların politikaya aktif katılımlarını desteklemek ve politikaya atılmak isteyen kadınlara bir yol haritası sunmak üzere hazırlanmış “Kadınlar Politikada” isimli proje hayata geçti. Kendini politika, hukuk ve dijital iletişim alanında geliştirmek isteyen kadınlara konusunda uzman eğitmenler tarafından 6 il ve ilçede (İstanbul, Tekirdağ, Sakarya, Bandırma, Yalova ve Kocaeli) verilecek ücretsiz eğitimler 16 Mart tarihinde başlıyor!

Politikaya ilgi duyan ve kendini geliştirmek isteyen kadınlar 16 Mart- 2 Mayıs tarihleri arasında verilecek ücretsiz eğitimlere katılabilir, sitede yer alan e-kütüphanedeki değerli bilgi ve belgelere erişebilir. Siyasi iletişim danışmanı Osman Suat Özçelebi, Dış Politikada Kadınlar Girişimi hareketinin lideri Doç. Dr. Zeynep Alemdar, toplumsal cinsiyet ve siyaset sosyolojisi konularında çalışmalar yürüten Dr. Ece Öztan ve online iletişim ve pazarlama uzmanı Harun Ünlüsoy gibi değerli eğitmenler tarafından verilecek eğitimlerde katılımcıların politika yolunda ihtiyaç duyacağı bilgiler ve yöntemler aktarılmaktadır. Ayrıca, her geçen gün büyüyen e-kütüphane bölümü, değerli içeriğiyle kadınların politikada neden yeteri kadar yer alamadığını inceleyen ve uzman düşünürler tarafından aktarılan çözüm önerilerini barındıran bir online bilgi ve deneyim deposudur. Cinsiyet eşitlikçi politika anlayışı ile kadınların var olan potansiyellerini ortaya çıkarmalarına kaynaklık eden kadınlarpolitikada.org web sitesini kullanmak ve eğitimlere katılmak ücretsizdir. Katılım sonunda her bir katılımcıya, almış oldukları eğitimleri ifade eden bir katılımcı belgesi verilecektir.

Online teknik bilgi ve becerilerden destek alarak, kadınlara siyaset alanında adil olmayan koşullara rağmen var olmanın yollarını öğretirken, kadınların bir fikir lideri, aktivist ve politik bir aktör haline gelmelerine rehberlik etmeyi amaçlayan “Kadınlar Politikada” projesi KA.DER Kadıköy organizasyonu ve Hollanda Konsolosluğu desteğiyle gerçekleştirilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here