Oyunculukta sadece rol yapmak yetmiyor bazen. Oyuncu olmak bazen erkekken kadın olmayı, kadınken erkek olmayı da gerektiriyor. Bugün sizler için kadın kılığına giren ünlü erkekleri derledik. Elbette aşağıda vereceğimiz isimler haricinde de birçok kadın kılığına girmiş oyuncu vardır ama biz en önemlilerini ve en çok ses getirenleri sizlerle paylaşmayı seçtik.

20.Robbie Williams

kadin kiligina giren 20 unlu 22

Robbie Williams Mrs. Doubtfire filminde kadın kılığına girdi. Çocuklarıyla daha fazla görüşebilmek için dadı kılığına giren Robbie Williams gerçekten de oldukça anaç görünüyor bu haliyle.

19.Haluk Bilginer

kadin kiligina giren 20 unlu 13

Mrs. Doubtfire filminin diziye uyarlanmış halinde Robbie Williams’ın yerinde Haluk Bilginer’i gördük. Ancak bir filmi dizi haline getirebilmek zordur elbette. Hal böyle olunca (hatırladığım kadarıyla) fazla ekranlarda kalamadı bu dizi. Ama Haluk Bilginer de en az Williams kadar anaç görünüyordu bu haliyle.

 

18.Emre Kınay

kadin kiligina giren 20 unlu 08

Emre Kınay da yine geçen senelerde yayınlanan Aile Reisi dizisinde çocukları için dadı kılığına giren bir babayı canlandırıyordu. Bu fikir Türkiye’de baya tutulmuş anlaşılan.

17.Eddie Murphy

kadin kiligina giren 20 unlu 04

Ünlü aktör Eddie Murphy de kadın kılığına girenler kervanında. Çatlak Profesör filminde aynı anda canlandırdığı birçok karakter içerisinde bir kadın karakteri de vardı. Ve bir erkek ancak bu kadar benzeyebilirdi bir kadına!

16. Jude Law

kadin kiligina giren 20 unlu 17

Jude Law da Rage isimli filmde Minx adlı bir transseksüeli canlandırmış. Rolü gereği hem kadın kılığına girmiş aynı zamanda da Rus aksanıyla konuşmuş.

15.Patrick Swayze

To Wong Foo Thanks For Everything Julie Newmar

Sanıyorum bu yazıda görebileceğiniz en gösterişli kadını canlandırmış olan aktör Patrick Swayze’nın kadınlık performansı To Wong Foo Thanks For Everything! Julie Newmar filmi içindi. Bu nasıl film adı, dediğinizi duyar gibiyim. Haklısınız, ben de dedim.

Road House (1989)

 

Yukarıda gördüğünüz fotoğraf ise gerçek hali. Makyaj sanatı böyle bir şey olmalı! Ama Swayze’nin kadın halinin de hakkını vermek lazım.

14.Tom Hanks

Başarılı aktör Tom Hanks de gençliğinde Bossom Budies aslı yapımda kadın kılığına girmiş. Her şeyin yakıştığı Hanks’e kadınlık rolü de çok yakışmış!

kadin kiligina giren 20 unlu 07

 

13.Rupert Everett

Everett ise St. Tranians dizisi için kadın kılığına girenlerden olmuş. Makyaj oldukça başarılı ancak yine de kendisini bu role yakıştıramadım. Huysuz ihtiyarlara benzemiş. Siz ne dersiniz?

Sağdaki Rupert Everett.
Sağdaki Rupert Everett.

12.John Travolta

kadin kiligina giren 20 unlu 15

Hairspray adlı müzikalde inanılmaz derecede sevimli bir kadın kılığına giren John Travolta’ya sizce de bu rol çok yakışmamış mı?

11.Johnny Deep

kadin kiligina giren 20 unlu 16

Genç kızların adeta ortak sevgilisi haline gelmiş Johnny de kadın kılığına giren ünlülerden. Ona bu bile yakışır, değil mi kızlar? 😉

Before Night Falls isimli filmde kadın olarak görebileceğimiz Johhny Deep’in sakalları yerli yerinde durduğuna göre pek de kadın olamamış, sadece bir uğrayıp geçmiş diyebiliriz.

 

10.Gael Garcia Bernal

kadin kiligina giren 20 unlu 09

La Mala Educacion adlı filmde kadın kılığına giren aktörü pek tanımıyor olabilirsiniz ama emin olun tanınmaya değecek bir yakışıklılığa, kadın olarak da güzelliğe sahip kendisi.

 

Erkek olduğunu bildiğiniz zaman tabi ki erkek olduğu belli oluyor. Ama ben bilmesem, pek dikkat de etmesem kadın olduğuna inanırdım açıkçası. Aşağıda da normal halini görmektesiniz.

kadin kiligina giren 20 unlu 10

 

9.Seyfi Dursunoğlu

kadin kiligina giren 20 unlu 01

Sanıyorum sizin de bu başlığı okuyunca aklınıza ilk gelen kişilerden biri Huysuz Virjin olmuştur. Yıllardır şov dünyasında kendine sarsılmaz bir yer edinmiş olan Seyfi Dursunoğlu bu işi hakkıyla yerine getirenlerden.

8.Tolga Çevikkadin kiligina giren 20 unlu 02

Tolga Çevik de sıklıkla kadın kılığına girenlerden. Öyle usta bir oyuncu ki kendisine bu rolü de yakıştırmayı iyi beceriyor. Gerek önceden oynadığı Avrupa Yakası‘nda gerekse şu anda izlediğimiz Komedi Dükkanı‘nda kadın kılığına girmiş olan Tolga Çevik’e bu da çok yakışıyor!

7.Nathan Lane

BC_shan[(128983)19-38-21].JPG

Lane de kadın kılığına giren ünlüler kervanından. Ancak size göre de biraz eğreti durmamış mı kadın kılığı üzerinde? Olmamış Lane, bizımla değilsın.

kadin kiligina giren 20 unlu 19

 

6.Charlie Chaplin

kadin kiligina giren 20 unlu 06

Kendisini kalplere kazıyan Charlie Chaplin de oyunculuğun hakkını verenlerden. Dolayısıyla oynadığı filmler içerisinde kadın rolünü de görmek mümkün.

5. ve 4. Tony Curtis ve Jack Lemmon

kadin kiligina giren 20 unlu 27

Siyah beyaz filmlerin zamanından oldukça ses getiren kadın kılıklarından biri de Some Like It Hot‘taki rolleriyle Curtis ve Lemmon’a ait.

3. Hugh Laurie

kadin kiligina giren 20 unlu 14

House dizisinin bitmesiyle herkesi yasa boğmuş Laurie de zamanında kadın kılığına girenlerden. Anladığım kadarıyla eski zamanlarda sinsi bir hizmetçiyi canlandırıyordu.

 

2.Çelik

kadin kiligina giren 20 unlu 21

Şarkıcı Çelik de zamanında Şizoid oyunu için kadın kılığına girmiş. Üstelik bu durumdan pek hoşnut kaldığını üstüne basa basa belirtmiş.

1.Kemal Sunal

kadin kiligina giren 20 unlu 26

Oyunculardan bahsettiğimiz bir yazıda Kemal sunal’a yer verilmeyeceğini düşünebilir misiniz hiç? O öyle bir oyuncuydu ki, aldığı yüzlerce rol içerisinde elbette ki kadın rolü de vardı. Ve her şey gibi ona bu rol de çok yakışmıştı. İşte karşınızda Şabaniye…

 

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here