İlk buluşma genel olarak sıkıntılı bir olgudur. Kadın da erkek de çok heyecanlı olur ve çekingen davranır. Aslında rahat olmamız gerekir, hoşlandığımız kişiyle artık flört dönemine girmişizdir. Ama herkes ilk buluşmanın ardından ikinci buluşmanın gelip gelmeyeceği konusunda emin olamaz ve dahası karşısındaki kişiyi tam tanımıyor olmanın çekingenliğini üzerinden atamaz.

kadinlar icin 12 maddelik ilk bulusma rehberi 15

Herkesin ilk buluşması farklı, kendine özeldir. Ama erkeklerin genel olarak dikkat ettikleri şeyler bellidir. Bu nedenle sizler için ilk buluşmadan önce kesinlikle danışılması gereken niteliğinde ufak bir rehber hazırladık. İlişkinize karışmak, laf söylemek asla kimsenin işi değil. Ama yine de bir rehbere ihtiyaç duyduğunuz zamanlar için bu yazı burada dursun.

Yazılanlardan önce son bir şey: Kalbinizin sesini dinleyin. 🙂

12.İlk buluşma için erken vakitler tercih edin.

Daha ilk buluşmada gecelere akmak, gece geç vakitlere kadar takılmak pek de iyi bir fikir değil. Bunun yerine akşamüstü içilen bir kahve ya da sabah yapılan bir kahvaltı çok daha hoş bir tercih olacaktır. Gün ışığında birbirinizi görmeniz ve tanımanız diğer seçenekten kat be kat iyi.

kadinlar icin 12 maddelik ilk bulusma rehberi 14

11.Temiz gidin.

Ne giyeceğinden, ne kadar süsleneceğinden önce en önemli olan şey onun yanına temiz gitmeniz. Bir kadının en büyük bakımı temizliğidir. Temiz kokmanız, temiz dişleriniz erkek için son derece önemlidir.

kadinlar icin 12 maddelik ilk bulusma rehberi 16

10.Gecikmeyin.

Biz kadınların ne yazık ki biraz bekletme huyu var… Bu bizim suçumuz değil elbette, önemli bir randevuya yetişeceğimiz zaman her şey ters gidiyor. Sonraki buluşmalarda istediğiniz kadar bekletebilirsiniz ama ilk buluşmada önünüze çıkabilecek aksilikleri göze alarak, gerekirse sabahtan hazırlanmaya başlayarak onu bekletmemelisiniz. İlk buluşma, ilk izlenim için dakik olmak son derece büyük bir avantajdır.

kadinlar icin 12 maddelik ilk bulusma rehberi 07

9.İltifat meselesine dikkat edin.

İlk buluşma eğer başarılı geçerse cicim aylarının başlama dönemidir. Dolayısıyla bu buluşmada iltifatlar, jestler çok önemlidir. Size gelecek iltifatlara hazır olun ve bu iltifatları geri çevirmeyin. Yani karşınızdakine

“Saçların ne kadar güzel!”

“Uff ne güzeli ya saçmalama. Baksana keçe gibi.” şeklinde bir diyalog yaşatmayın. Hafifçe gülümseyerek teşekkür edin.

kadinlar icin 12 maddelik ilk bulusma rehberi 11

Ama tabi ki bu iltifat meselesi sadece erkeğin size edeceği iltifatlardan ibaret değil. Siz de ona etmelisiniz. Ne kadar göz ardı edilse de erkekler de aynı bizim gibi iltifattan hoşlanır. Ama tabi abartmamakta fayda var.

8.Garsonla diyaloglarınıza dikkat edin.

Erkekler nedense bu garson meselesinde biraz takıntılı olabiliyorlar. Bu nedenle siz ilk buluşmada garsonla iletişim kurmamaya gayret edin. Mesela ne istediğinize karar verdikten sonra ona söyleyin, o sizin yerinize de garsona söylesin. Emin olun bu ayrıntı erkeklerin çok önem verdiği şeylerden biri.

kadinlar icin 12 maddelik ilk bulusma rehberi 06

Ama eğer bundan hoşlanmadıysanız, ille de kendim söyleyeceğim diyorsanız da garsonla fazla muhattap olmamaya dikkat edin.

7.Ne yemeli, ne içmeli?

Ağzınızın çevresine bulaşabilecek her türlü yiyecekten içecektn uzak durmanızı öneririm. Dudaklarınızın üstüne yapışan bir cappuccino köpüğü ya da ağzınızın çevresinde kırmızı bir halka oluşturan soslu makarna çok da iyi tercihler değil. Tavuk ızgara yanında soda gibi menüler tercih edebilirsiniz.

kadinlar icin 12 maddelik ilk bulusma rehberi 04

6.Hayat hikayenizi anlatmayın.

Konuşmak, kendimizden bahsetmek elbette güzel. Biliyoruz ki bir insan karşısındakine kendinden ne kadar çok bahsediyorsa ondan o kadar hoşlandığı anlamına gelir. Ama bunu bir erkek bilmeyebilir. Siz bu nedenle risk almayın ve çok fazla kendinizden bahsederek karşınızdakini bunaltmayın. Onun da kendinden bahsetmesine fırsat verin. Bu, onu tanımanız için en iyi fırsatlardan biri olacaktır.

kadinlar icin 12 maddelik ilk bulusma rehberi 12

Az ve öz konuşmak, onun da kendinden bahsetmesine fırsat vermek ve konuşmayı akışına bırakmak en güzeli. Böylece ne siz gerilirsiniz, ne karşınızdaki sıkılır.

5.Alkolden kaçının.

İlk buluşmada alkollü içecekler tercih etmemeniz ilk izlenim açısından son derece iyi olacaktır. Hem alkolün ne yapacağı belli mi olur? Olmaz denen şey olur, sizi çarpar, daha ilk buluşmanızda saçmalamanın doruklarına çıkarsınız falan…

kadinlar icin 12 maddelik ilk bulusma rehberi 05

4.Eskilerden bahsetmeyin.

Bir çift olarak partnerinizin önceki sevgililerini, ilişkilerini bilmek elbette ki en doğal hakkınız. Onun sizin önceki ilişkilerini bilmesi de en doğal hakkı. Ama bunu daha sonraki buluşmalarda yapmanız avantaj olacaktır. İlk buluşmanızın mahvolmaması açısından eskilerden bahsetmemek son derece mantıklı bir hareket.

Özellikle karşılaştırma cümlelerine çok çok dikkat etmenizi öneririm.

“Ben bir orta Türk kahvesi alayım.”

“Ayyy benim eski sevgilim de hep orta kahve içerdi.”

kadinlar icin 12 maddelik ilk bulusma rehberi 03

Takdir edersiniz ki bu tür bir diyalog hiçbir erkeğin hoşuna gitmeyeceği gibi dünya üzerinde hiç kimsenin, özellikle de ilk buluşmada, hiç hoşuna gitmeyecektir.

3.Telefonu çantada tutun.

Çok acil bir durum olmadığı sürece o telefonla konuşmamaya, elinize almamaya özen göstermelisiniz. Aksi durumda bu karşınızdaki kişiye sıkıldığınızı düşündürecektir. Şu zamanlarda sosyal medyadan ayrı kalmak ne kadar zor olsa da karşınızdakinden hoşlanmasanız bile bu saygı kuralına uymanız gerekir.

kadinlar icin 12 maddelik ilk bulusma rehberi 01

Hele hele telefonu masada tutmak, arkadaş ortamlarında artık yadırganmayan bir durum olsa da ilk buluşmada kesinlikle kaçınmanız gereken bir davranış.

2.Fazla fiziksel temastan kaçının.

İlk buluşmada işleri biraz ağırdan almakta, kendinizi geriye çekmekte fayda var. Uzun sarılmaları, samimi öpücükleri sonraki buluşmaya bırakmanız başlayan bir ilişkinin temelleri için oldukça sağlam bir adım olacaktır.

Dinner

Samimiyetinizi belirtmek için eline dokunmanız gibi küçük ama oldukça etkili temaslar ise partneriniz üzerinde hoş bir etki yaratacaktır.

1.Hesabı paylaşmayı teklif edin.

Toplumumuzda nedense hesabı hep erkeklerin ödemesi gerektiği gibi bir inanış var. Sonuna kadar yanlış! Özellikle ilk buluşmada hesabı direkt onun ödemesini beklemeniz çok da hoş bir davranış olmaz. Ayrıca araştırmalar gösteriyor ki ilk buluşmada hesabı erkeklerin ödemesini bekleyen kadınlar, o erkekten hoşlanmadığını belli ediyormuş.

kadinlar icin 12 maddelik ilk bulusma rehberi 02

Tamamını sizin ödemeniz ise erkekler için kırıcı bir durum olabilir. Özellikle Türk erkeklerinin bu konuda inanılmaz bir hassasiyeti olduğunu bilirsiniz. Bunun için en güzeli Alman usulü ödemeyi teklif etmeniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here