Kadınlarda saç dökülmesinin psikolojik etkileri erkeklere kıyasla çok daha zarar verici olabiliyor. Erkeklerde saç dökülmesi toplum içinde kabul edilebilir bir durumken kadınlarda saç dökülmesi daha az görüldüğü için genellikle doğal karşılanmıyor. Bakışlar ve tepkiler kadınların içe kapanmasına ve sosyal yaşantılarını kısıtlamasına neden olmaktadır.

Saç ekimi operasyonlarında saçın tıraşlanması gerektiği için kadınlar için pek uygun olmamaktaydı. Ancak günümüzde geliştirilen folliküller ünite teknikleriyle saç ekimi artık kadınlar için de uygun hale gelmiştir. Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki Hairneva Saç Ekim Merkezi Uzmanları kadınlar için en uygun teknik olan DHI ile saç köklerinin tek tek alınıp direkt ekilebildiğini belirtiyor.

DHI (Direct Hair Implant) saç ekimi tekniğinin kadınlara sağladığı en büyük avantaj saç ekimi sırasında dikiş ve kesi işlemi yapılmasına gerek olmamasıdır. Bu sayede en çok korkulan iz kalma riski ortadan kalkmaktadır. Bunun yanı sıra saçın tıraş edilme zorunluluğunun olmaması da kadınlar için saç ekimi operasyonlarını daha mümkün hale getirmektedir.

Kadınlarda saç dökülmesi erkeklerden farklı şekilde seyreder. Kadınlarda ön saç çizgisi kaybolmaz ve saçlar geriye doğru yoğun bir şekilde seyrekleşir. Saç dökülmesinin kadınlarda birçok sebebi bulunmaktadır. Bunlar arasında yaşlanma, bazı hastalıklar, kazalar, çok sıkı saç örgüsü, çok sık fön çektirmek ya da perma yaptırmak sayılabilir.

DHI saç ekimi nasıl uygulanır?

DHI saç ekim tekniğinde kesi işlemi yapılmaz ve çok ince uçlu özel aletler kullanılır. İnce uçlu bu aletler ile donör bölgeden alınan sağlıklı saç kökleri kanal ya da kök açılmasına gerek olmadan direkt olarak seyrekleşen kısımlara ekilir. Seyrekleşen kısımlarda hiçbir şekilde kök ya da kanal açılmaması saç köklerinin daha sık aralıklarla ekilmesine imkan tanıyor. Bu sayede saç ekim işlemi daha yoğun bir şekilde yapılabiliyor ve böylece çok daha doğal bir görünüm sağlanabiliyor. Klasik sistemdeki saç ekim tekniklerinde ekilen saçların hepsi tutunamaz. Oysaki DHI saç ekimi tekniğinde alınan greftler hiç bekletilmeden doğrudan ekildiği için canlılıklarını kaybetmez. Böylece saç köklerinin tutunma oranı da diğer tekniklere kıyasla çok daha yüksek olur.

Kadınlarda saç ekiminde kişiye özel tasarım yapılır

Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki Hairneva Saç Ekim Merkezi Uzmanları; DHI saç ekimi tekniğinde ön saç çizgisinde kişiye özel tasarım yapılır. Gelişen teknoloji sayesinde 3D simülasyon tasarım cihazları kullanılarak kişiye özel saç tasarımı yapılmaktadır. Bu sayede saçınızın ekim işleminden sonraki halini de 3 boyutlu olarak görebilirsiniz. Saç ekim tasarımında çok önemli olan ön saç çizgisi bu cihaz sayesinde rahatlıkla çizilebilir. Ayrıca DHI tekniğinin sunduğu hassas ekim imkanı ile donör bölgeden alınan saç köklerinin yönü ve açısı daha doğru bir şekilde belirlenebilir. İnce uçlu iğneler yardımı ile saçın doğal çıkış yönü doğal saçtaki gibi uyumlu bir şekilde yapılabilir.

Eğer sizin de saçınız seyreldi ise saçın tıraşlanma ya da yara izi nedeniyle saç ekimi yaptırmaya çekiniyorsanız, DHI saç ekimi tekniği ile artık yaptırabilirsiniz. DHI saç ekimi tekniği ile geriye doğru çekilen ön saç çizginizi doğal hizasına çekebilir. Seyrekleşen saçlarınızı eski formuna kavuşturabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here